Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy bankban van 2 millióm...

Ha egy bankban van 2 millióm és megszüntetem a számlát a pénzt kiadják – de levonnak kp kezelési költséget?

Figyelt kérdés
Magyarán 2 milliót kapok kézhez vagy 2 millió mínusz ki tudja mennyit?
2015. febr. 1. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lesz költsége a kp.felvételnek.
2015. febr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem úszod meg. Mindenféleképpen levonnak valamennyit. Pont az a lényege a mai bankrendszernek. Te fizetsz azért, hogy ők "vigyázzanak" és használják a pénzedet, cserébe olyan minimális kamatot kapsz, hogy maga a számlavezetési díj is a triplája az összegnek.
2015. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Kb 1970000 - 1980000 ft kapsz kézhez.
2015. febr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Hacsak nem a JUMP (18 és 28 év közöttieknek szóló) számlacsomagod van, akkor 1,2-1,5% között lesz a készpénz felvétel díja, ami 24-30e Ft. Ez nem kevés.


Ezt sokkal olcsóbban is megúszhatod, ha nem nagyon sürgős a készpénz felvétel!


A trükk az, hogy keresel egy másik bankot, ahol jobb feltételekkel tudsz készpénzt felvenni, nyitsz ott egy számlát, majd átutalod oda a pénzedet, felveszed a pénzt, majd megszünteted mindkét számlát.


Például a K&H bővített számlacsomag havi díja 900 Ft (a 250 ezres bejövő átutalást teljesíteni fogod). Viszont saját ATM-ből havonta 4 darab készpénz felvétel ingyenes! Az automata 500 ezret tud egyszerre kiadni, így pont fel tudod venni a pénzedet ingyen! A készpénz felvételi limitet persze fel kell emelni ehhez, és van napi limit, ami nem lehet több 500 ezernél, ezért csak 4 nap alatt tudod kivenni a pénzedet.


Az össz költséged 1 havi számlavezetési díj, ami 900 Ft + a bankkártya éves díja, ami a legolcsóbbal számolva 2400 Ft.


Ja, és van még az OTP-ből való átutalás díja. De erre is mondok egy trükköt. Ne eseti átutalást csinálj, mert az drága, hanem rendszeres átutalási megbízással utald át a pénzt! Ez csak fix 102 Ft-odba kerül. Én éveken keresztül utaltam így az OTP-s számlámról. Az átutalás után persze megszüntettem a csoportos beszedési megbízást.


Tehát eddig 3400 Ft-nál tartunk. És ebben nem vagyok biztos, de talán még vissza is kapod a bankkártya éves díjának időarányos részét, ha megszűnik a számlád.


Egy dolog van, aminek azért járj utána. Vannak bankok, akik "büntetik" a számlanyitást követő gyors (általában 6 hónapon belüli) számla megszüntetést. Nem tudom, hogy a K&H-nál van-e ilyen, de ha igen, még annak a pár ezer forintos díjának kifizetésével is jobban jársz.


Használd ki a kiskapukat, mert megéri :)


Üdv.

2015. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!