Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pénzt Szeretnék utalni. Ez...

Pénzt Szeretnék utalni. Ez így lehetséges?

Figyelt kérdés
Pénzt szeretnék utalni egy személynek, de ő csak a bankszámlaszámát adta meg. Azt nem tudom melyik banknál van. Ha én az OTP bankba megyek be, és onnan szeretném utalni a pénzt, az számít hogy a másik félnek nem tudom a bankját?Vagy az független ettől.

2015. febr. 2. 16:52
 1/5 Klarys válasza:
A bankszámlaszám első 8 jegye a BANK azonosítója. Az én bankomról ha utalok, azt automatikusan be is írja.
2015. febr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :)
2015. febr. 2. 17:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Belföldi forint utaláshoz nincs szükség a bank nevére, elég ha a számlaszámát és az ő nevét megadod az utaláshoz.

Utalni onnan tudsz, ahol van számlád, tehát az OTP-ből csak akkor tudsz utalni, ha az OTP-nél van bankszámlád.


Ha nincs bankszámlád egy bankban sem, akkor még be tudod fizetni a pénzt abban a bankban (bármelyik fiókjában), ahol az a számla van. Tehát ha a kedvezményezett számlaszám amire utalni akarsz, vagy arra befizetni, az OTP-nél levő számla, akkor bármelyik OTP bankfiókban be tudsz fizetni rá készpénzt. Ha K&H Bankos számla, akkor bármelyik K&H Bank fiókban megteheted, erstés számlára Erste bankfiókban stb.


Az utalásnak egyébként díja van, de ha készpénzt fizetsz be a számlára, az a legtöbb esetben ingyenes.


Ha ezen az internet oldalon beírod a számlaszám első 8 számjegyét a "Számlaszám első 8 számjegye:" mezőbe, akkor kiadja neked, hogy melyik banknál van a számla:

[link]

2015. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nekem nincs bankszámlám, és az OTP-ben szeretném utalni a pénzt, viszont akinek utalok ő egy másik bankhoz tartozik (beírtam az első 8 számot). Szóval ez azt jelenti, hogy én az OTP-ből nem tudok pénzt utalni arra a másik bankra?
2015. febr. 2. 21:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha neked nincs bankszámlád, akkor te nem utalni akarsz, azt ugyanis csak számlák között lehet. Te befizetni szeretnél az adott számlára. Menj el egy olyan bankba, ahova a számla szól, és ott be tudsz rá fizetni.

Vagy valakivel utaltasd el, akinek van számlája, te meg add neki oda kp-ben.

2015. febr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!