Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Előzetes hitelbírálatnál...

Előzetes hitelbírálatnál látja a bank, ha valaki KHR-listán van?

Figyelt kérdés

2015. febr. 9. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Előzetesnél még nem, ha arra gondolsz, amikor pl. neten töltöd ki az adatokat, és kiírja, hogy mennyi a maximálisan felvehető összeg, vagy azt, h nem kapsz hitelt.

De azt is odaírják, hogy ez nem minősül ajánlattételnek, és az igénylés során már ténylegesen utánanéznek mindennek. Ott tuti kiderül, hogy KHR-es vagy. Meg ugye az előzetesnél még bankszámlakivonatot és munkáltatóit sem kell szerezned. Azt hazudhatsz össze, amit akarsz, persze értelme nincs, de beírhatja bárki, hogy nettó 500 ezret keres. Utána ezt igazolni is kell.

Én tisztában voltam vele, hogy KHR-es vagyok, de úgy hallottam, hogy forintosításnál ezt nem nézik, hiszen így is - úgy is adósa vagyok a banknak, és kötelesek forintosítani hamarosan. Ezért forinthitelt igényeltem nyíltan a devizahitelem kiváltására, visszahívtak egy későbbi időpontra, egy órán át tartott az ügyintézés, mire a legvégén azt mondták, nem kapok hitelt, mert KHR-es vagyok. NEm kicsit voltam ideges, 2 délutánom ment el, minek hívnak vissza, és miért nem kezdik ezzel, hogy megkérdezik? Megmondtam volna. Vagy kérdezze meg az elején, és akkor nem kell ott ülni. Ezek szerint náluk nem úgy működött, ahogy hallottam, vagy az csak pletyka volt, nem tudom. Ez a bank az Erste volt. De nem a bankra haragszom, az ügyintéző volt a hozzá nem értő.

2015. febr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb bankban sajnos nem végeznek KHR lekérdezést előbírálatkor, de azért van rá mód(om), hogy KHR hozzájáruló nyilatkozattal azonnal lekérjem bárki adatát, akinek a hitelét előszűretem.
2015. febr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha rajta is vagyok, már csak mint passzív. Szükségem lenne pénzre, ezért is gondolkodtam hitelen. Az előző (munkanélküliség miatt bebukott) hitelt a követeléskezelőnél letörlesztettem, így aktívlistás tartozásom nincs. Viszont nem régi a dolog ezért bizonytalan vagyok. Van munkám, saját tehermentes lakásom, autóm. Azért jó lett volna ha egyből utána néznek, mert ha nemet mondanak akkor nem várnék két hetet a bírálatra.
2015. febr. 9. 14:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták ennél az erstés esetnél, hogy ha méár kifizetted azt, ami miatt KHR-es lettél, akkor 1 év után kerülsz le a listáról.
2015. febr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy tudom, de a követeléskezelő azt mondta, hogy már nem lesz nyoma a dolognak. Hát ezért nem voltam benne biztos.
2015. febr. 9. 14:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha kifizetted a tartozást, még egy évig passzív a státuszod, ami szintén a legtöbb bankban akadály egy újabb hiteligénylésnél. (Nagyobb bankok nem fognak hitelt adni, csak olyanok, mint pl a Provident.)
2015. febr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. febr. 9. 15:17
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

A KHR lista azt jelenti, hogy neked nem szabad hitelt felvenned. Te ennek ellenére, ha jól értem, hitelt szeretnél felvenni?

Néha komolyan elgondolkozom, miért kell erőszakkal beavatkozni a természet rendjébe. Hagyni kellene, hogy a természetes szelekció tegye a dolgát. Eleinte nehéz lenne, de pár évtized alatt kialakulhatna egy egészséges, megfelelő intelligenciaszinttel rendelkező társadalom.

2015. febr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A KHR lista azt jelenti, hogy az életemben volt egy nehéz időszak amikor munka nélkül maradtunk és választanunk kellett, vagy ételt veszünk a gyerekeknek, vagy a hitelt fizetjük. Pár hónap elég volt ahhoz, hogy minden megboruljon és már csak a követeléskezelővel egyezkedhettünk. Próbálkoztunk mi a banknál is, de sajnos lehetetlent kértek volna. Így hagytuk bedőlni.Ha nem bírnám fizetni, nem vennék fel újat. Na de hosszútávút semmiképpen. Három év alatt kifizetném és nem milliókról van szó.
2015. febr. 9. 16:19
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

15:17-es KHR listán az is szerepel például, ha valaki árhitelt vesz fel és mellé "ajándékba" küldenek egy hitelkártyát. Én így jártam évekkel ezelőtt. Hiába nem használtam soha a hitelkártyát, konkrétan nem is hagytam hogy aktiválják a részemre, míg nem szüntettem meg addig és utána 40 napig KHR listás voltam. Na akkor erre miért mondanád azt, hogy nem szabad hitelt felvennem?????


Kérdező, kérdezd meg a banki ügyintézőt erről. Nekem is ő szólt, hogy hiába nem használtam és nem aktiváltam a hitelkártyám, attól még szerepelhetek ebben a listában. Ő biztosabb választ tud adni majd a kérdésedre.

2015. febr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!