Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elrontottuk, mi a megoldás?

Kormicska kérdése:

Elrontottuk, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Túl sok hitelünk van, ma pedig arra jutottunk a párommal hogy nem fogunk fizetni mivel így nem tudjuk fentartani magunkat. Pontosabban csak az otpnek nem tudunk fizetni egy személyi kölcsönt és hitelkeretet a fizetését átvinné más bankhoz, tudom hogy egy idő után tiltanák a fizujából ezt úgy kerülnénk el hogy gyerektartást kérek 2 gyerekre. Ez így lehetséges? A másik kérdésem pedig hogy kb. 2 év múlva tudnánk ezt részletekben visszafizetni, addigra kb mennyi kamatot tesznek rá? Egyáltalán 2 év múlva engedik hogy fizessünk? Házra nem tudnak terhelni mivel arra még 9 év hitel van. Válaszokat előre is köszönöm
2015. febr. 10. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:

rossz ötlet


egyeztessetek az otp-vel, részletfizetésről!

2015. febr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem fizetitek, mg úgy sem fogjátok tudni fizetni. Még most egyeztessetek az Otpvel átütemezésről, vagy csökkentett részletekről. Emellett gondolkodni kellene, hogy mivel tudtok plusz bevételhez jutni.

Az, hogy átviszed más bankhoz nem jelent semmit, ugyanúgy letiltják az összes létező számlátokról a végrehajtási összeget. Házra ugyanúgy bejegyzik, függetlenül attól, hogy hitel van rajta. Utóbbi azért veszélyes, mert így a hitelező bank is egyúttal felmondhatja a szerződést és kérheti egy összegben a 9 éves hitelt is egyben az otp mellé. Emellett bankszámlára nem vonatkozik a 33%-os korlát- Nem nézik milyen jogcímen van rajta pénz, többet is levonhatnak mint a fizetés 33%-a. Emellett egy rakat költséget visz el a földhivatali bejegyzés, a fizetési meghagyás, végrehajtási költség a kamatokon felül. Még mielőtt oda kerültök, egyeztessetek és mutassatok valahogy fizetési

hajlandóságot, ha kevesebbel is de menjen be hozzájuk valamennyi havonta. Ha nehezen tudjátok ezeket fizetni, ne újabb hitelből és ne nemfizetéssel akarjátok megoldania megélhetéseteket.

2015. febr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg 50000 ft a személyi hiel plusz kb 8000 a számlahitel max 15000-el tudnánk fizetni, hát ennyivel nem hiszem hogy megelégednének, abból kiindulva hogy rengeteget olvastam erről. Plusz bevételt pedig sehonnan nem tudunk szerezni mivel én 5 hónapos terhes vagyok a párom pedig mindig túlórázik. Még arra gondoltam hogy talán ha ilyen kevéssel fizetjük tehát látják hogy akarunk fizetni akkor felajánlanak egy olyan törlesztőt amit be tudunk vállalni, erre mennyi esély van?
2015. febr. 11. 09:36
 4/7 anonim ***** válasza:

A hitelek törlesztésének teljes megtagadása garantált öngyilkosság. Össze kell húzni a nadrágszíjat, és egyezkedni.

Ugye, nem szeretnéd, hogy hajléktalanszállóra kerülj a "pároddal", a gyerekeitek meg intézetbe menjenek? Mert jelenleg ezen az úton haladtok.

2015. febr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó ez még csak véletlenül sem jutott eddig eszembe, mivel a gyerekemnek mindene megvan ápolt, szépen öltözik minden nap eszik viszont ismerek olyat akinek a gyerekei éheznek a házukat folyton árverezik a férj pedig alkoholista. Igaz náluk már én is elgondolkodtam miért engedik hogy velük legyen a 2 gyerek. Nálunk azért még mindig jobb a helyzet mint náluk és a páromnak is biztos, magyar átlaghoz képest jó fizetése van, tehát ezt tényleg magunknak köszönhetjük hogy ide jutottunk.
2015. febr. 11. 13:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Annak idején, amikor mi is el voltunk csúszva a törlesztőkkel, a havi 70-90-ek helyett 10-20-at tudtunk fizetni, de tudtuk, hogy pár hónapon belül rendeződni fognak a dolgaink, így nem volt különösebb gond, 3 hónap után kitisztáztuk a teljes tartozást, ami addig is gyűlt azáltal, hogy kevesebbeket fizettünk. Mindenképp javasolt beszélni a bankkal, hogy milyen lehetőségeitek vannak, de mindenképp fizessetek amennyiket be tudtok havonta, ne legyen olyan, hogy nem mutattok hajlandóságot, a többi már rajtuk fog múlni.
2015. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat
2015. febr. 12. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!