Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy összegben vettem fel...

Ha egy összegben vettem fel diákhitel2-t, akkor mikor igényelhetek újra?

Figyelt kérdés
Még novemberben kértem egy összegben diákhitel2-t, tehát decemberben utalták - ez ugye azt jelenti, hogy így 5 hónapnyi pénzt utaltak ki egyszerre. Most ugye ha akarnék igényelni, legközelebb márciusban utalnák a pénzt. Igényelhetek? Nem egyszeri folyósításra, hanem havira. Ha valaki tud nekem infókat mondani, azért nagyon hálás lennék! Köszönöm előre is!

2015. febr. 14. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell újra igényelni, automatikusan küldik, ha nem mondod le. Belépsz a diákhiteldirekt-be és ott beállítod hogy hogyan szeretnéd kapni.
2015. febr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Először is, köszönöm a gyors választ! :) Másodszor: ugye mint írtam, az előző az egyösszegű volt, tehát azt mikor küldenék újra, automatikusan? Ha most megigénylem, akkor havi folyósításra ezek szerint kaphatok pénzt? Bocsánat, ha értetlennek tűnök, csak nem tudom a havi folyósítás pontos menetét egy ilyen egyszeri dolog után, mivel nem számoltam azzal, hogy még szükségem lehet rá. :S :)
2015. febr. 14. 22:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne kutyuljuk már. A diákhitel 2-t nem te kapod, hanem az iskola. Te az 1-et vetted fel.
2015. febr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A diákhitel2-t csak tandíjra fordíthatod, másra nem.

A diákhitel1-et bármire használhatod. De úgy tudom annál is van egy fél éves keret. Szerintem legközelebb következő félévben kaphatsz, de érdeklődj utána hivatalos forrásból.

2015. febr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!