Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igaz az, hogy 2015. márciustól...

Igaz az, hogy 2015. márciustól "ún. minusz kamat" lesz érvényben a bankoknál?

Figyelt kérdés
Valaki említette, hogy olvasott egy cikket, hüledezve hallgattam és nagyon fura volna. Mert az ugyan tény, hogy egyre kevesebb kamatot kap azember bankbetétje bármely banknál, de senki nem tartaná többé bankban a pénzét, ha igaz az az állítás, hogy betesz X összeget 3 hónapra, vagy lekötés nélkül tartja benn, és nem +2%-ot fizet a bank, hanem -2%-ot elvesz. Ez nyílt megrabláűsa lenne az embereknek, nem igaz?

2015. febr. 19. 11:04
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Svájcban már régóta negatív az alapkamat.
2015. febr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagy nehezen megtaláltam a cikket, miután címében kaptam támpontot:Megcsapolják a magyar bankbetéteket? - Jönnek a negatív kamatok

[link]

Azonban még nem fogadták el, és nem érinti a magánszemélyek folyószámláját, úgyhogy csak pánikkeltés voltismerősöm részéről.

2015. febr. 19. 11:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem így nevezik, de ma is az van, hogy beteszel valamennyit, és kevesebbet tudsz kivenni, mert minimálisat kamatozik, viszont van kamatadó, kp-felvételi díj, ilyen-olyan jutalék, stb., és a végén még az eredeti összegedhez sem jutsz hozzá.
2015. febr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!