Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnék lakást venni...

Hogyan tudnék lakást venni tőke nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretnék lakást vásárolni. Elég jó keresetem van (br. 2500 euró), viszont nem rendelkezem semmilyen tőkével :( Sajnos a neten azt olvastam, hogy a bankok a válság óta nem adnak lakáshitelt önerő nélkül. Tudna esetleg valaki pénzügyekben jártas illető tanácsot adni, hogy milyen más lehetőségeim vannak? Köszönöm!

#önerő #lakáskitel
2015. febr. 20. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
en csomo ceges ingatlanhirdetest lattam ahol reklamoztak hogy a hitelt is ok intezik
2015. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Nincs más. De arra ügyelj, hogy véletlenül se kezdj valamilyen Fogyasztó csoporttal, ahol a belépéskor fizetned kell. Ők szokták hirdetni, hogy önerő nélkül, BAR listásoknak is adnak hitelt. A befizetett összegeket elteszik, de hitelt soha nem kapsz.
2015. febr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
48%
Fundamenta. Nézz utána és keress meg egy ügynöküket, nehéz lenne itt leírni mindent, milyen lehetőségek vannak, de tutijó. Jobb mint a Banki hitelek, de csak lakáscéllal foglalkoznak+ van hozzá állami támogatás. Ekkora keresettel tudsz csinálni több megtakarítást is. Remélem segítettem :)
2015. febr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hiteligénylésnél nem a bruttó, hanem a nettó jövedelem lényeges. Mivel Euróban kapod, úgy sejtem, külföldön dolgozol. Ezt a bért csak akkor veszi figyelembe egy bank, ha folyószámlára érkezik és alkalmazotti jogviszonyból származik.

Mi az oka, hogy ekkora jövedelemből eddig nem képeztél önerőt?

(A Fundamenta sem adhat önerő nélkül lakáshitelt, ha nincs plusz ingatlan fedezet. Rájuk is vonatkozik a törvények, miszerint egy ingatlanon maximum a becsült értékének a 80%-a lehet a teher.)

2015. febr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Itthon dolgozom egy külföldi vállalat magyarországi leányvállalatánál, s így euróban van meghatározva az alapfizetésem. Félre tett pénzem pedig azért nincs, mert csak tavaly júniusban diplomáztam és ez az első komoly munkahelyem
2015. febr. 20. 18:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ok, akkor most törekedj arra, hogy képezz mihamarabb önerőt. Ekkora jövedelemből havi szinten jelentős tőkét félre lehet tenni. Ha megírod, hogy hol, milyen értékű lakásban gondolkozol, meg tudom írni, mennyi a minimum önerő, amit össze kellene raknod.
2015. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Pl.:ha egy bedőlés szélén álló hitelestől átveszed a lakást és a tartozás fizetését.
2015. febr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves 6. hozzászóló! Budapesten valahol a belvárosban szeretnék majd egy lakást max. 30 millióig. Köszönöm a segítséget :)
2015. febr. 20. 19:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Budapesten minimum 20% önerő szükséges, viszont ha elfogadsz egy jó tanácsot, első nekifutásra kisebb értékű lakásban lenne célszerű gondolkodni, aminek a hitelét a Te jövedelmeddel pár év alatt ki lehet fizetni. A tehermentes lakás eladásából már lesz újra önerőd, abból már egy újabb kisebb hitellel meg tudod venni álmaid otthonát.

Pár hónapos munkaviszonnyal egyedülállóként szerintem hatalmas kockázat beleugrani huszonmilliós hitelbe.

Több, mint 10 éve vagyok hiteltanácsadó, igen sok csúnya történetet láttam már....

2015. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Budapesten valahol a belvárosban szeretnék majd egy lakást max. 30 millióig."


Hejj, kisbutus, ha par evvel ezelott a hozzad hasonlo keresetemmel belementem volna az akkoriban sokak altal legelonyosebbnek tartott devizahitelbe, most meg mindig az elso xar munkahelyemen tolnam az igat es utalnam a vilagot es onmagamat!


Meg legalabb 5 evig szerintem ne almodozz hitelrol, es ne kosd le magad ingatlanvasarlassal, kulfoldon is rengeteg lehetoseg van, meg idehaza is egyeni vallalkozokent, inkabb tartalekolj! ;)

2015. febr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!