Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha megadtam a bankszámlaszámom...

Ha megadtam a bankszámlaszámomat, akkor miért van még szükség arra is, hogy megadjam, melyik banknál vezetem?

Figyelt kérdés
Utaláshoz kell, nekem utalnak. megadtam a bankszámlaszámom, most azt kérdezik, hol vezetem. Lehet ebből baj?
2015. febr. 20. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Baj nem lehet belőle, az biztos. Viszont annyiban hasznos, hogy a bank nevének ismeretében be lehet menni az adott bank bármely fiókjába, és pénztárban befizetni a számládra. Ez ugyanis ingyen van, ellentétben az átutalással. Sőt, még gyorsabb is, hiszen a pénztári befizetés azonnali jóváírást jelent, míg az átutalás pár órát igényel, vagy ha munkaidő vége felé indítják, akkor csak másnapra teljesül.
2015. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem lehet belőle baj, mivel a bankszámlaszámból egyébként is egyértelműen kiderül, hogy melyik bankban van vezetve a számla.

( lásd pl itt. [link] )

2015. febr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem lehet baj belőle - viszont NEM KELL az utaláshoz. Főleg azért nem, mert a bankszámlaszámodból még azt is lehet tudni, hogy melyik bank melyik fiókjában vezeted!


[link]


Ide üsd be a saját számlaszámod (vagy bármilyet) és kiírja a számlavezető bank fiókját!

2015. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Volt egy munkahelyem, ahol pénzügyön dolgoztam. Sokszor volt, hogy inkasszó volt a cég bankszámláján, és ilyenkor kp-ben az adott bankfiókban a kollégák számlájára pld. a bért.
2015. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok.. Szóval elmentünk az adott bankfiókba és ott személyesen készpénzben fizettünk rá a kolléga számlájára. Ahhoz viszont jó tudni, melyik bank egyik fiókjába menjünk be :)
2015. febr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek, akkor megnyugodtam! :)
2015. febr. 20. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!