Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha mar vettem fel a hazunkra...

Ha mar vettem fel a hazunkra szabadfelhasznalasu jelzaloghitelt, de meg egyet szeretnek, akkor azt mennyi idon belul tehetem meg es milyen feltetelekkel?

Figyelt kérdés
Hazat ujitottam fel,amire hitelt vettem fel.Sajnos a haz korszerutlen volt,ezert nem kaptam meg ra azt az osszeget amiert szerettem volna teljesen felujitani.A hazat korszerusitettem azota(kulso munkalatok futotta belole),igy az eredeti erteket is noveltem.Viszont szeretnem meg tovabbra is felujitani(belso munkalatok) es ehhez szeretnek meg hitelt felvenni,jelzalogkent a hazat hasznalva.Lehetseges ez?Milyen mertekben?
2015. márc. 8. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Erre itt nem lehet válaszolni, mert:

Nem tudni, az eredeti jelzálog milyen értékben van a házon.

Ha a hitel nagyjából a ház értéke, akkor senki sem ad rá még, mert már az eredeti kimerítette, nem?

De erről semmit nem írsz.

Bankot kérdezz!

2015. márc. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A bank mondjuk 10millara ertekelte a hazat,ebbol adott 8-at hitelkent,de nekem kellett volna 12milla hogy mindent felujitsak.A 8 millat rakoltottem a hazra,igy a haz erteke nott.De meg kellene a felujitasomhoz a maradek 4 milla is,amihez a hazat adnam ujra jelzalogkent.A haz erteke ma mar nem 10 milla,hanem mondjuk 15.
2015. márc. 8. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mondhatok akármit, hozzám jöhetsz, de én nem tudok neked hitelezni, marad, amit már írtam:

Bankor kérdezd!

2015. márc. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Létezik egy olyan banki szakkifejezés, hogy "terhelhetőségi limit". Ez egyrészt vonatkozik az ingatlan terhelhetőségére és a jövedelem terhelhetőségére is.


Amennyiben a bank saját szabályai szerint megállapított terhelhetőségi limitek lehetővé teszik, hogy kapj még hitelt, akkor kaphatsz, de arra számíts, hogy a szabadfelhasználású hitel miatt az ingatlanra vonatkozó terhelhetőségi korlát alacsonyabb, mintha eredetileg is felújítási, korszerűsítési hitelt vettél volna fel. (Hiba volt szabfel hitellel megoldani a felújítást, mert a kamat is magasabb és a feltételek is rosszabbak, mint egy lakáscélú hitel esetén.)

2015. márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Sajna azert volt szukseg szabadfelhasznalasu hitelre,mert a lakasceluval nem tudtam volna minden munkalatot megoldani.A szabadfelhasznalasuba meg belefert olyan is,ami a bank szerint nem konkretan lakasfelujitashoz kotheto.

A bankomat termeszetesen megkerdezem rola,csak kivancsi voltam addig is hogy letezik e ilyen!

2015. márc. 8. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!