Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van bármi esély arra, hogy az...

Van bármi esély arra, hogy az OTP banknál "eltűnjön" a pénzem? Bármi ok, hogy zárolják a számlákat?

Figyelt kérdés

Egyedül élek jelenleg, diák vagyok, semmilyen szakmám és diplomám még nincsen. Örököltem egy nagyobb 8 számjegyű összeget és ennek a kamataiból szeretnék megélni!

Voltam pár banknál és az OTP bank adná a legnagyobb kamatot a pénzemre, illetve privátbankári szolgáltatást is kapok és minden ügyintézésem ingyenes!


Mivel ezen kívül semmim nincs, lenne bármi okom aggódni, ha elhelyezném az egész összeget egy számlám?.. és a kamatot 3 évente kiutalnám egy másik számlára, amiről költekezek.


Gondolkoztam azon is, hogy egy részét tartaléknak elhelyezem másik banknál egy erős devizában..


Mit tegyek, hogy a legnagyobb biztonságban legyen a pénzem és hozzon legalább évi 3% ot?

(Tisztában vagyok vele, hogy ennél még az infláció is több meg stb. stb. De még mindig jobb, ha legalább ennyit kamatozik, és legalább ezzel is "több" lesz)


2015. márc. 13. 00:46
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Államcsőd esetén, de erre azért nem sok esély van.


Ritkán előfordulhat bankcsőd is. A bankban elhelyezett betétek a betétbiztosítási alap által 100.000 EUR-ig, azaz kb. 30 millió forintig biztosítva vannak, azaz egy bankban nem érdemes ennél nagyobb összeget tartani. Ekkora összeget fizetnek ki maximum fejenként a betéteseknek, ha a bank fizetésképtelenné válna. Tehát ha több a pénzed, akkor tartsd több bankban.


Ami miatt már érdemes aggódnod, azok az évről évre egyre kisebb kamatok. Előfordulhat még negatív kamat is, tehát Te fizetsz a banknak, hogy őrizze a pénzed, azaz a tőkéd szép lassan elfogy. Bár a jelenlegi tranzakciós költségek és az alacsony kamatok mellett gyakorlatilag így is.

Jelenleg a legnagyobb pénzügyi butaság betétben tartani a pénzt. Akkor már inkább vegyél ingatlanokat, és add ki albérlőknek, sokkal magasabb bevételt érhetsz el.

Kamatokból már nemigen lehet megélni. Kiszámoltad már mennyi az annyi? 8 számjegyű tőke esetén sem olyan túl magas 1-2% kamatláb mellett.


Miért 3 évente utalnád ki a kamatot? Ebben mi a ráció? És az első három évben miből élsz???


Erős devizában? Sosem tudhatod előre, melyik deviza hogyan tartja magát. Bármikor beszakadhat, bármikor emelkedhet, erre nincs garancia.


Azt felejtsd el, hogy otthagyod a pénzt valami banknál, és kényelmesen hátradőlsz egy fotelben, mert így csak veszíthetsz. A pénzzel dolgozni kell, folyton utánajárni, mi éri meg, hol éri meg, mert mindig minden változik.

Nem árt némi pénzügyi ismeretekre is szert tenni, különben átvernek hamar.


Biztonság és 3%-os hozam - jelen körülmények között felejtsd el. Kockázatos konstrukciókkal elérhetsz magasabb hozamot is, de el is bukhatod a pénzed. Lásd vállalati kötvények miatti botrány jelenleg (Buda-Cash, Questor).


Banki kamatok többé már nem perspektíva. A gazdasági folyamatok másfelé mutatnak. Államkötvényeket kell venni, részvényeket (kockázatos), ingatlanokat, stb. Lehetőleg minél többfelé elosztva a pénzt, hogy egyszerre ne veszíts mindent.

2015. márc. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyit örököltél, de tegyük fel 80 millió forint esetén az éves kamat 2%-os kamatláb mellett (bár jelenleg már ilyen sincs) 1,600,000 Ft/év. Ebből akarsz megélni? Komoly?
2015. márc. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha te vagy az a kérdés kiírója, aki 300 milliót örökölt, akkor az 9 számjegy, nem 8. És gratula.


Alapfelállás, hogy minden közepesnél nagyobb vagyont diverzifikálunk. Több helyen tartjuk, több formában, a kockázatok kiiktatására (mindenre van kockázat, de arra, hogy minden egyszerre dőljön be azért kevesebb).


Tehát egy része ingatlan, egy része csücsülhet bankokban (nem egyben, hanem 3-4ben minimum). A banki pénzek egy része lehet banki lekötés, egy része részvényekben. A megtakarítás egy része lehet állampapír.


Illetve komolyabb összegnél célszerű államhatárokon kívül is gondolkodni (pl nyugat-európai bankokban is csücsülhet a pénz egy része).

2015. márc. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok:


Első írásából ha csak ezt a mondatot fogadod meg, akkor már sokkal előrébb jársz, nagyon egyet értek vele:


"Azt felejtsd el, hogy otthagyod a pénzt valami banknál, és kényelmesen hátradőlsz egy fotelben, mert így csak veszíthetsz. A pénzzel dolgozni kell, folyton utánajárni, mi éri meg, hol éri meg, mert mindig minden változik.

Nem árt némi pénzügyi ismeretekre is szert tenni, különben átvernek hamar. "

2015. márc. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az 5 éves állampapír infláció + 4%-ot fizet. Tehát a pénzromlás ellen védve vagy, a 4% -kamatadó szabadon elkölthető. Nem veszít a pénzed az értékéből. Állami garancia van mögötte.
2015. márc. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!