Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hová tegyük a megtakarításunkat?

Hová tegyük a megtakarításunkat?

Figyelt kérdés
Páromnak és nekem is van valamekkora megtakarításunk és szeretném megkérdezni, hogy mi lenne a legjobb megoldás ennek az elhelyezésére? Bankba betenni, együtt vagy külön, értékpapír vagy lekötés? Ilyesmire gondolok. Elsődleges cél a saját lakás, de itt sem egyértelmű hogy együtt vagy külön érdemesebb ebben gondolkozni.

2015. márc. 17. 06:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokak szerint legjobb a párnaciha. A banki kamat alacsony, a hozam egy részét elviszi az állam, a másik része elmegy a bankszámla fenntartására.
2015. márc. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lekötések most nagyon lent vannak. Mindenképp ajánlott valamilyen befektetési számla vagy állampapír, bár az utóbbitól én ódzkodok. Vannak direkt lakástakarékok is, ezeknél szokott állami támogatás is lenni (évi 72.000 Ft). Ha van valamilyen bankszámlátok már, akkor be kell menni és ott érdeklődni a lehetőségekről.

Az adó és ehó fizetés kikerülhető a TBSZ számla nyitásával, de ilyenkor min 5 évig kell parkoltatni a pénzt.

Hogy együtt vagy külön, azt nektek kell eldönteni. A több pénzzel jobbak a lehetőségek, viszont nehezebb az osztozkodás, ha szétmentek.

2015. márc. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha elsődleges a lakáscél, akkor nyissatok külön-külön lakáskasszákat (a ptk szerinti közeli hozzátartozóitok bevonásával, mint szülő, testvér több is lehet fejenként). 4 év+ pár hónapos a legrövidebb módozat, azért az egye elérhető időtáv.

Innentől a havi megtakarításokat tudjátok abba fizetni.

A már meglévő összeget külön-külön tartanám TBSZ számlán vagy kincstárjegyben, állampapírban- azok is azért elég likvidek és valamivel többet hoznak, mint a lekötött bankbetét, bár nagy hasznokra itt sem érdemes számítani, arra viszont jó, hogy nem olyan könnyű leemelni a folyószámláról és elkölteni :)


Ha többtízmilliós megtakarításokról beszélünk, akkor a számlavezető bankban illetve lehetőség szerint inkább adott termékkör jutalékában kevésbé érdekelt (hanem fix díjért dolgozó) pénzügyi tanácsadó véleményét kérném.

Szerintem nálatok nem erről van szó.


Érdemes a kiszámoló blogot olvasgatnod.

2015. márc. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A blogért külön köszönet!
2015. márc. 17. 14:42
 5/5 anonim válasza:
Lakástakarékot tudom ajánlani ha a kesobbiekben ez a cel, ha kell szivesen segitek is!
2015. márc. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!