Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Olyan kérdésem volna, hogy a...

H.kitti91 kérdése:

Olyan kérdésem volna, hogy a fundamenta hitelhez, hogy előre feltudjam venni milyen feltételek szükségesek?

Figyelt kérdés
Megkötöm a megtakarítást, mennyi idő múltán igényelhetem meg a hitelt, az adott megvásárolni kívánt ingatlan elegendő fedezet?Tapasztalat van valakinek? Esetleg mennyi lenne a törlesztő? 6-7 millió között gondolkodunk. Felhívjuk a fundamentát is. De tapasztalatokra, személyes véleményekre lennék kíváncsi.

2015. márc. 20. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A megvásárolandó ingatlan abban az esetben elég fedezetnek, ha rendelkeztek megfelelő nagyságú önerővel. (Ez település és ingatlan típus függő, de nem a vételár, hanem a bank által becsült érték számít)

Mennyi önerővel rendelkeztek a vásárláshoz?


Fontos még, hogy a hiteligénylőknek mennyi a jövedelme, miből származik, folyószámlára érkezik-e, vannak-e már hiteleik, vannak-e eltartottak, hány évesek, stb.


Ha leírod a konkrétumokat, le tudom írni a továbbiakat.

2015. márc. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A számlanyitást követően akár azonnal is igényelheted a kölcsönt. De ilyenkor a megtakarítási időszak végéig más a kölcsön kamata. Fizeted a megtakarítást és a szerződéses összeg (ami ez esetben a kölcsön összege is) kamatát. Ha jól tudom, az azonnali hitelük kamata 6,5% körül van. Aztán amikor a megtakarítási idő lejár akkor már az előre meghatározott, 3,9% -os kamattal fizeted tovább a kölcsön törlesztőjét. Nem rossz még ma sem egy 6,5%-os hitelkamat, de ha teljesen a nulláról indultok, akkor hosszútávon jobban lehet járni egy olyan megoldással, hogy felvesztek egy banki kamattámogatott hitelt, annak kicsit alacsonyabb kezdeti költségei vannak, mellette elindítotok lakás előtakarékosságot és az ötödik év végén, ameddig jár a kamattámogatás, akkor kiváltjátok a banki hitelt egy Fundamentás lakáskölcsönre. Azonnali hitelnél a kamat úgy 37 ezer körül jönne ki, plusz a megtakarítási rész, ami 20 ezer. De mindenképpen beszéljetek Fundamentással, aki pontosan meg tudja nektek mondani, hogy milyen kombinációval jártok a legjobban!Már csak azért is, mert 7 millióhoz vagy úgy juttok hozzá, ha nyittok legalább egy ltp-t, de az akkor az 8 éves megtakarítási idejű lenne és ott nem tudom, hogy megállnának-e az azonnali hitel feltételei. Ha csak több rövid futamidejű számlával lehet megoldani, akkor a 20 ezres részt számlánként számold, de a teljes 7 milliónak a kamata akkor is olyan 37 ezer körül lenne összesen. Csak akkor annyifelé oszd el, ahány számlából rakjátok össze a 7 milliót!
2015. márc. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ígérd meg, hogy tényleg felhívod a Fundamentát, vagy azt az intézményt, akinek a terméke érdekel! A gyk-n magukat ajánlgató ügyfélvadász ügynököcskéktől óvakodj, bármelyik terméket is favorizálják!
2015. márc. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze. Engem csak a fundamenta érdekel. Nem akarok belemászni semmilyen bróker által ajánlott termékbe. Ismerem a türkjeiket. Köszönöm a választ. Sokat segített.
2015. márc. 20. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!