Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Panelprogramhoz kötött LTP...

Panelprogramhoz kötött LTP után a maradványérték kié?

Figyelt kérdés
Házunk panelprogram keretében szigetelést hajtott végre. A társasház nevére, illetve pár lakó nevére (fogalmam sincs mi alapján lett pár lakó kiválasztva) OTP LTP került megkötésre. A törlesztést az emelt közös költség fizetésével vállaltuk. Most, hogy letelt, az OTP a mi saját bankszámlánkra visszaküldött majdnem 30 ezer Ft-ot maradványösszeg címén. A közös képviselő be akarja rajtunk hajtani ezt az összeget. Az OTP-ben nem tudnak választ adni, kié jogosan ez a maradványösszeg. KÉrdésem az lenne, hogy jogosan követeli tőlünk, hogy fizessük be? Vagy mivel ez a mi saját LTP-nk, ezért ez a pénz a miénk? Van erre valami szabály, ami "konyhanyelven" van leírva? MErt sehol nem találom, az OTP-ben nem adnak semmit. Előre is köszönöm.

2015. márc. 24. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:

A társasházé.

Egy társasházi ltp szerződésben meghatározásra kerül lakésszámtól függően, hogy mekkora szerződéses összegre köthető az ltp. Ha ez a maximum is kevés pl. egy trevezett felújításhoz, van arra lehetőség, hogy a lakókat is bevonják (tulajdonképpen csak az adóazonosítójukat amire a támogatás jön) a társasház össz. ltp-jébe. Ezeket a megtakartásokat is a társasház közössége fizeti, tehát a lejárt megtakarítás is a közösséget illeti.

Az általad említett esetet úgy lehetett volna kivédeni, hogy a bevont magánszemélyek lemondónyilatkozatot adnak már az elején a társasház javára.

2015. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. De akkor ez nem a közös képviselő "sara". Úgy értem, hogy nem neki kellett volna elintézni a lemondó nyilatkozatot? Az a probléma, hogy sehol nincs ez így leírva.
2015. márc. 26. 11:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Azé a pénz jogilag, akinek a nevén van az ltp szerződés. Ha ez a tiéteken van, akkor a tiétek, titeket illet a maradványösszeg. Persze miután nem mindenkinek lett kötve, így gondolom más is fizette a tiéteket, azaz nem csak a ti pénzetek volt benne, így kérheti számon az összeget a közös képviselő, de csak a jóhiszeműségetekre hivatkozhat, más jogi eszköze nem lesz (ha nincs erről papír, és gondolom nincs).

Én kifizetném, ha nem csak én fizettem a saját számlámra. Ha viszont csak én adtam be az én sajátomra, akkor egy fillért sem adnék.

/ sőt folytatnám a fizetését már egyéni célokra, hiszen innentől több kedvezményt adnak a számlavezetésre (vagyis mi többet kaptunk rá a következőnél)/

2015. ápr. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!