Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes-e nagy összeget...

Érdemes-e nagy összeget állampapírban vagy kincstárjegyben tartani?

Figyelt kérdés
Évek óta tartok több mint 10 milliót sima betétben, de most nagyon elgondolkodtam az állampapíron. Bankon keresztül szeretném megvenni. Van mitől tartanom? Vagy biztonságosabb sima betétnél maradnom még ha nagyon szerény is a kamat?

#pénz #állampapír #kincstárjegy #befektetés.kockázat
2015. márc. 27. 19:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy ténylegesen vonatkozik-e a 100ezer euróig Beva biztosítás ha bankon keresztül vásárolok?
2015. márc. 27. 20:02
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem biztonságos. A Fidesz bármikor meggondolhatja, hogy nem fizeti ki. Úgy járhatsz velük, mint akik a most bedőlt bróker cégnél vettek államkötvényt.
2015. márc. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
81%
Tényleg biztosít a beva, tedd állampapírba.
2015. márc. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

szerintem jelenleg az állampapír a legbiztonságosabb, azt szokták mondani, hogy csak akkor nem kapod vissza a pénzed ha államcsőd van, de bármi megtörténhet

bankon keresztül ne vedd meg, van számlavezetési díj, az államkincstárnál nincs és én jobban bíznék az államkincstárban

ha állampapírban tartod nem értéktelenedik el 10 év múlva sem ahogy tudom, de nézz meg mindent az államkincstár oldalán

2015. márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lakást vegyél! Ha kiadod,fedezi a saját költségeit és mindig értékálló,jó biztosítással az sem baj ha leég.



Bár én erre esküszöm: [link]

2015. márc. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én is bízom az aranyban, de hosszú távra érdemes, rövid távon kevesebbet is érhet, de hosszú távon mindenképp többet
2015. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5-os, honnan vetted ezt a butasagot, hogy a lakas ertekallo?! Azt vagod, hogy MO nepessege evrol-evre zsugorodik?
2015. márc. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

7. Onnan,hogy abból élek!


Örököltem 2,belvárosi lakást. Az egyiket egészben,a másikat szobánként adom ki,3 szobás. Havi 230 jön be,a rezsin felül!

E mellett jó a biztosítás amit kötöttem rájuk,nekem tényleg az is megérné,ha leégnének vagy Godzilla lerombolná. A lakosságot meg lexarom,CSAK külföldinek adom ki,azok meg jönnek...bár lenne még vagy 40 lakásom.

2015. márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A lakosságot meg lexarom,CSAK külföldinek adom ki,azok meg jönnek..."


Majd 10-20 ev mulva amikor a munkakeptelen oregek es kissebbsegiek reszaranya picit masabb lesz, nem biztos, hogy akarnak majd kulfoldiek jonni ide.

2015. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

"Örököltem 2,belvárosi lakást."


Jaa, így könnyű, így persze hogy hasznot hoz. De pl. amit én a saját megkeresett pénzemből vettem 2009-ben, azt most kb. 1 millóval kevesebbért tudnám csak eladni.


Az állampapír jó, biztosított, a legbiztonságosabb. Sőt, a közhiedelemmel ellentétben az államcsődnél sem veszik el, mert az a követelés nem évül el soha, a kamataival együtt (kérdés, hogy államcsőd után majd mikor kapod meg, de erre a legkisebb az esély, hogy bekövetkezik).

2015. ápr. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!