Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mik egy szerződés két példányá...

Mik egy szerződés két példányának formai követelményei? . Adva van egy szerződés, ahol a két példány különböző. Az egyiken van dátum, a másikon nincs.

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy egy szerződés mindkét példányának teljesen azonosnak kell lennie, ha ez nem így van, akkor a szerződés érvénytelen.

Olyan jogszabályt keresek, ahol a szerződések ezen formai követelményei világosan le vannak írva. Lehetőleg jogban jártas személyek válasza érdekelne. Nem internetes linkeket várok, hanem a jogszabály/törvény pontos nevét (év, paragrafus, bekezdés).

Esetleg az is érdekelne, hogy egy ilyen szerződést (egyiken van dátum a másikon nincs) a bíróságok hogyan értelmezik.



2015. márc. 28. 21:50
 1/7 anonim válasza:
Pontosan milyen szerzodesrol van szo? Mert van egy par, csak azert kerdezem.
2015. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Autóhitel. Bár úgy tudom, a szerződés formai követelményit ez nem befolyásolja
2015. márc. 28. 22:10
 3/7 anonim ***** válasza:
A szerződésnek tényleg egyformának kell lennie mind a két példánynak! Ha nm egyforma, akkor azt nem lehet elfogadni, vagy lehet javítani, de a javításhoz csillagot kell tenni, és alul vagy oldalt jelezni, hogy javított, és mind a két félnek alá kell írni, hogy tudomásul vették. Mert egy szerződést el lehet rontani, viszont ha egyértelmű a javítás, akkor nem kell új szerződést írni.
2015. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de fontos lenne valamilyen törvényre/jogszabályra hivatkoznom. Ezért érdekelne egy paragrafus pontos megnevezésére, ami ezt leírja.
2015. márc. 28. 22:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel a gépjármű adásvételi szerződés egy hivatalos okirat, így minden hivatalos formai követelménynek meg kell felelni. Hogy mik a követelmények, szerintem polgári törvénykönyvben van leírva.
2015. márc. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

2009. évi CLXII. törvény

Ha mégis érdekel a link:

[link]

2015. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem vagyok jogász, de nehezen tudnám elképzelni,

hogy a másik fél példányatökéletes, azon vagy dátum, a tiéden meg nincs, és a bíróság nem fogadná el szabályosnak a szerződést,ha a másik fél bemutatja az ő tökéletes példányát ...


a cégem életében volt rá példa, hogy a "vevő" aláírt egy számára kötelezést tartalmazőszeződést,mi nem írtuk alá,

be akartuk hajtani, és azt mondta a jogász, hogyelég, hogy a "vevő" aláírta.

(nem hitel, nem átverés ügylet)

2015. márc. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!