A Provident vonathatja a fizetésemet?

Figyelt kérdés

Van egy érdekes helyzet, amibe kerültem, még régen az egyik ismerősöm felvett egy hitelt a nevemre, ami, mint kiderült, hogy nem lett kifizetve. Elég naiv voltam, hogy segítettem neki, de sajnos ez van... Megkerestem és meg is van vele beszélve, hogy fizeti, de mindig csak tologatja, hogy majd pár hónap múlva meg akármikor. Viszont, ha vonnák a fizetésemből, arra azt mondta, hogy akkor mindenképpen fizetne, mert nem akar ennyire szarban hagyni. Kérdés, hogy ez mennyire igaz, de hátha.

Szóval 2009-ben lett felvéve a kölcsön, be lett fizetve belőle valamennyi, de azóta semmi. November óta van bejelentett állásom.


2015. márc. 29. 19:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem a bankszámlámra kapom a fizetésemet.
2015. márc. 29. 19:20
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Igen, vonni fogják tőled
2015. márc. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem csak a Provident, hanem gyakorlatilag bármilyen pénzintézet, szolgáltató, az állam, de magánszemélyek is fordulhatnak a bírósághoz és végső soron a végrehajtóhoz kerülhet a követelés, akinek jogában áll a bérből tiltatni. Amikor már abban a fázisban van egy felmondott hitelszerződés, hogy vonatja a végrehajtó a jövedelemből, a késedelmi kamatok és a végrehajtási költségek miatt a sokszorosára is nőhet a tartozás, Nem célszerű idáig várni, hiszen végső soron a tartozás neked nő (most is folyamatosan rakódik rá a késedelmi kamat) és nem a "kedves" ismerősödnek lesz baja belőle, hanem Neked.
2015. márc. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még annyi érdekelne, hogy esetleg azt tudja-e valaki, hogy hány százalékot vonhatnak?
2015. márc. 30. 07:22
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha jól dereng 33% körül vonhatnak.
2015. márc. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"felvett egy hitelt a nevemre"


Ilyen NINCS. Nem lehet senkinek sem hitelt felvenni a "nevére".

A hitelt TE vetted fel. Hogy a hitelösszeggel mi történt, az igazából nem érdekli sem a providentet, sem a bíróságot, senkit.

2015. márc. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


Illetve Kedves, A böszme Feri:


Nem tudom, hogy végig olvastad-e az írásomat, de abból szerintem kivehető, hogy tisztában vagyok a helyzettel, nem gondolom úgy, hogy Őt terheli a felelősség vagy akármi más. Ez csak és kizárólag az Én nevemet nyomja, ez csak a könnyebb fogalmazás végett lett így írva. A válaszod így teljesen irreleváns, de azért köszönöm, hogy válaszoltál még jobban el akartál keseríteni.

2015. márc. 31. 07:28
 8/14 anonim ***** válasza:
nem, nem tilthatják le a fizetésedből!!!! ebbe 1000 % biztos lehetsz!!!!
2015. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem elkeseríteni akartalak.

A Provident fordulhat bírósághoz, végrehajtóhoz, és küldhetnek a munkahelyedre fizetési letiltást. Egy tartozás esetén a nettó munkabér 33%-a tiltható, több tartozás esetén maximum 50%.

A bankszámládat inkasszálhatják, ez azt jelenti, hogy ami ott van, azt szépen lenyúlják. Vedd fel velük a kapcsolatot és próbálj megegyezni, jobban jársz.

A "nevemre vettek fel hitelt" kifejezést pedig ne használd, pláne ne ezen az oldalon, mert naponta több ezer ember olvassa, és a magyarok pénzügyi ismeretei igencsak hiányosak.

2015. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Csakhogy a provident nem fordul bírósághoz sem, és pénzbehajtókhoz sem, mert nem teheti meg!!!!!!!!!44
2015. ápr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!