Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy győzzem meg a szüleimet...

Hogy győzzem meg a szüleimet hogy készíttethessek bankkártyát? 14/F

Figyelt kérdés

Az egyik osztálytársam apukájának van egy műhelye és ott szoktam segédkezni és ezért ő szokott adni pénzt 4 hónap alatt összegyűlt 30000 forint amit szeretnék betenni bankkártyára. A szüleim viszont se az osztálytársamat se a családját nem szeretik így ha megtudnák hogy mire kell a kártya nem engednék hogy többet odamenjek. Mit mondjak , hogy beleegyezzenek?


Továbbá ha csináltatok egyet (OTP Junior) és berakok rá pénzt, meg leveszek róla, meg vásárolok vele akkor azt a szüleim látják?



2015. márc. 29. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Könyörgöm minek?!

Én ennél sokkal több pénzeket tartok kp-ba, pedig van bankkártyám. Teljesen felesleges.

2015. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon szeretnéd, akkor megkérheted őket, hogy spóroltál pénzt és szeretnéd betenni a bankba kamatozni. De ehhez nem feltétlen kell bankkártya, viszont a szüleid beleegyezése igen. Szerintem ebbe simán belemehetnek.

Ha csak bankkártyán lesz a pénzed, az magában nem kamatozik, ezért felesleges csináltatni.

2015. márc. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző szerinted 30.000Ft mennyit kamatozik?!

Több a kezelési költség mint amennyi kamat rámegy....

2015. márc. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ekkora osszeg miatt teljesen felesleges. A szamlavezetesnek es bankkartyahasznalatnak koltsegei vannak. Tartsd szepen keszpenzben, ugy jarsz a legjobban.
2015. márc. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor lenne értelme, ha számlára kapnád a pénzt (de nyilván 14 évesen ez nem is lehet legális munkáért). De azért rátenni, hogy utána vásárolj vele és levegyél róla, csak a bank jár jól.
2015. márc. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt a bankszámlát ne keverjük össze a bankkártyával.


Bankszámlát csak gondviselői engedéllyel nyithatsz, de 99%, hogy fölösleges. Tudom, hogy ez sok pénz (mármint 14 évesen az...), de azzal egyet kell értenem a többiekkel, hogy ha tudnál is egyedül számlát nyitni, felesleges.


Csak akkor érné meg, ha találnál egy olyan helyet, ahol a számlavezetés, a kártyás fizetés, és a kártya éves díja 0 Ft. Ilyenről most így hirtelen nem is tudok a bankadó után.


De fölösleges is ezen agyalni, a szüleid mindenféleképp kellenek a számlanyitáshoz.

2015. márc. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én nem azt kérdeztem, hogy hogyan cselezzem ki a szüleimet, hanem hogy hogy győzzem meg őket.

Ja és elorelathatolag ebbol az "allasbol" sok penzem lesz ugyhogy majd azt is szeretnem berakni majd.

Ja és az OTP Junior számlán nincs számlavezetési díj meg ilyenek

2015. márc. 31. 07:54
 8/9 A kérdező kommentje:
És egyébként sokszor szeretnék bankkártyával vásarolni neten nagy értékben és apukam furcsallna hogy hirtelen ilyen sok oenzem lett ( ha oket kernem meg hogx az o szamlajukrol fizetnem)
2015. márc. 31. 11:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt az alapvető tényt nem furcsállnák hogy sokszor vásárolnál nagy értékben?
2015. márc. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!