Minden bank maximálja a használt lakásra felvehető hitel összegét?

Figyelt kérdés
Mert pl. az OTP-nél úgy tudom, hogy max. 5 milliót lehet felvenni használt lakásra és az nekünk sajna kevés lenne...
2008. aug. 26. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi három éve vettünk használt házat, 8,5 milliót vettünk fel szintén az OTP-től, igaz, hogy kellett önrész is!
2008. aug. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem vagyok most teljesen penge az OTPből, de ha jól rémlik, akkor az 5millió az a forint alapú kölcsön felső határa.
2008. aug. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Mi tavaly vettünk használt lakást a párommal igaz nem az otp-nél vettük fel a hitelt hanem a raiffeisennélés és nekünk 10,5-be került a lakás 10%-ot ebből be tudtunk fizetni a többit a bank hitelezte meg nekünk!
2008. aug. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

közben utánanéztem.

az 5 millió tényleg a forint alapú kölcsön felső határa.

euró vagy frank alapon ennél jóval többet is fel lehet venni.


Szerény véleményem szerint egyébként az OTPnél egyáltalán nem érdemes kölcsönt felvenni, mert drága és mocsok banda.

Forint alapú kölcsönt meg egyáltalán nem, mert (igaz a devizának van árfolyamkockázata) sokkal-sokkal drágább, mint a deviza. Amikor mi vettünk lakást (kb. 2 éve), akkor az arányok úgy néztek ki, 1 millió forint havi törlesztése ugyanarra az időszakra felvett hitel esetén frank alapon 30-40%-kal volt kevesebb, mint forint alapon.


(forint alapon volt 10e Ft / 1millió Ft, frank alapon meg 6-7e Ft / 1 millió Ft)

2008. aug. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Valóban mi is svájci frankú alapú kölcsönt vettünk fel. Szemetek, mert ugye ha nem ingadozik az árfolyam pld forint alapú kölcsönnél, nem kaszálnak annyit! Előző válaszadónak igaza van, az OTP egy undorító cég, már annyira megbántam, hogy általuk vettem házat! Amint tehetem ki fogom váltani a hitelt más bank által!
2008. aug. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mi is mindenképpen deviza alapút fogunk felvenni, viszont időközben úgy döntöttünk, hogy újépítésű lesz, mert megelőlegező szocpolt szeretnénk felvenni.
2008. aug. 27. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!