Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Lombard-tól kapott már...

A Lombard-tól kapott már valaki levelet, illetve pénzt vissza a devizahitelesek elszámolása kapcsán?

Figyelt kérdés
Én még nem kaptam, sőt akiket kérdeztem, senki nem kapott. Tudom, hogy április vége a határidő, csak tudni szeretném, hogy egyáltalán megkezdték-e a foglalkozást ezzel a dologgal.

2015. ápr. 4. 17:06
 291/295 sultane válasza:

Kedves Lombardosok!


Nem tudom olvassátok-e még, fontosnak tartom a dolgot, ezért leírom a tapasztalatokat.

Loombard Havi fix-es konstukció, megkaptam az elszámolást, azonban a gyűjtőszámláról egy szót sem írtak.

Kértem, h. küldjék el, nem küldték. Mindeközben a havi elszámolással megkapott fizetési értesítőn látható volt, h. a GYSZ tőkeössze forintra egyezik egy korábbi, elszámolás előtti egyenleggel.

Írtam a PBT-nek, akik a beadványt érdemesnek találták, elindították a folyamatot.

Október elején írt a PBT, h. felszólították a Lombardot, h. tegyen ajánlatot.

Október közepén megérkezett a Lombard válasza, miszerint ők a törvények szerint jártak el.

Idézem a lényeget, ami a GYSZ-ra vonatkozik:

"A tisztességtelenül felszámított összegből a havi fox konstrukcióban árfolyam gyűjtőbe került árfolyam változás azért nem került csökkentésre a törvényi Elszámolás során, mivel erre az Elszámolási törtvény, illetve a vonatkozó MNB rendeletek nem biztosítottak lehetőséget. A törvényi előírás szerint a Tisztességtelenül felszámított összegből az esetleges lejárt tartozás összegének levonása után fennálló tőketartozást kellett csökkenteni. Megjegyezzük továbbá, hogy a Törvényi elszámolásnak nem feladata a gyűjtőszámla nyilvántartás bemutatása.

...

Álláspontunk szerint társaságunk .... készített Elszámolások során számítási hibát nem vétett, a tisztességtelenül felszámított összeget helyesen állapította meg. Társaságunk a fenti álláspontját a békéltetési eljárás során is fenntartja, egyezségi ajánlatot nem tesz."

És végre, 6 hónap után elküldték a részletes GYSZ forgalmat is, amin egyértelműen látszik, h. még véletlenül sem számították újra azt az MNB középárfolyamán, minden hónap elszámolónapján a Lombard saját árfolyamán gyűjtötték a különbözetet.

Ez alapján én újraszámoltam (csak a tőkét) 80 hónap allatt csak az MNB és Lombard árfolyam különbözete miatt 48.000,- ft különbözőséget mutat, amit kivennének a zsebemből+a kamatok.

Most írom a levelet, h. nem fogadom el a Lombard "egyezségi" ajánlatát

Aki teheti, járjon utána a dolognak!

2015. okt. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 292/295 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Ma megkaptam a PBT elutasítását... A lényegre nem válaszoltak: nevezetesen, hogy miért kedvezmény a kamatcsökkenés. Csak annyit írtak, h a Lombard megindokolta a döntését én meg nem voltam megalapozott/alapos. A saját (MNB-s) állásfoglalásuk ELLENÉRE döntötrtek így, határidőn túl ráadásul. Szerintem a körmükre égett a munka, és egy kaptafa szerint sorra ezt fogja kapni mindenki. Mindegy, rászánpom még a 6000 ft-ot, megyek a bíróságra. Csak ezt is sürgősen, met megint szünetet tartanak... Nálatok mi a helyzet?
2015. dec. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 293/295 anonim ***** válasza:

292: Megkaptam múlt héten én is. Szószerint ugyanezt írták nekem is. Az indoklásuk kimerült abban, hogy szerintük a Lombard megfelelően indokolta, hogy miért is kedvezmény, ami nem kedvezmény, én pedig nem támasztottam alá eléggé pontosan.

Mérgemben majdnem összetéptem a levelet, de végül csak leköptem.

És sajnálom azt a párezer Ft-ot is, amit az ajánlott levelezgetésekre elpazaroltam.


Hát ennyit erről az egész, hatalmas nagy elszámoltatásról.

5,5 millióra 7 év alatt mindenféle késedelem nélkül visszafizettem közel 10 milliót és visszajár 12.000 Ft.


Nem tudom, hová lehetne még fordulni...

2016. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 294/295 anonim ***** válasza:

Sziasztok! 292-es vagyok. Ha érdekel még valakit:

Május 6-án megkaptam az elutasítást a járásbíróságtól is. Szégyenszemre ugyanazzal az indoklással, amivel a PBT-ét, azaz "nem volt alapos" a beadványom. Semmi olyan, hogy miért, vagy hogy miért kamatkedvezmény az, ami egyébként az MNB-állásfoglalás szerint sem az. Szóval összecsapott semmi.

Úh. most megyek tovább a Törvényszékre. Konkrétan tettem fel a kérdéseket, erre elvileg kötelesek válaszolni, akárhogy is döntenek. Komolyan, nekem már az is elég lenne, ha valaki megmagyarázná, miért így vagy miért úgy van a dolog, de eddig erre még senki nem vette a (munkaidő-)fáradságot...

2016. máj. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 295/295 anonim ***** válasza:
Sziasztok, az előbbi vagyok. Hátha valakit még érdekel. Ma kaptam meg a Törvényszék végzését, melyben a PBT-t az indoklás hiánya miatt új eljárásra kötelezte. Megállapította továbbá, hogy a Járásbíróság sem tett eleget indokolási kötelezettségének.
2017. jan. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!