Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 15F vagyok. Kaptam egy szebb...

15F vagyok. Kaptam egy szebb összegű pénzt. Nem milliók, mert nem öröklés meg semmi komoly, csak egy nagyobb összeg. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Mert nem akarom elkölteni mindenféle dolgokra, de azt sem akarom h csak ott álljon, ahol van. Tehát mire fektessek be, mit csináljak vele (15 évesen)?

2015. ápr. 5. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Befektetésre kétlem, hogy elég. Kénytelen leszel elkölteni vagy állni hagyni.
2015. ápr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért? Mi a baj, ha csak ott áll?
2015. ápr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fektesd be! Tudom hogy ez most marha unalmasan fog hangzani és úgy fogod gondolni hogy nincs semmi megtérülése, de...menj el nyelviskolába és tanulj meg egy idegen nyelvet magas szinten 18 éves korodra.
2015. ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mi az a nagyobb összeg. Pontosíthatnád.
2015. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha megbízol a szüleidben (vagy másvalakiben, aki önállóan nyithat számlát), akkor fektesd be rajtuk keresztül valami relatív biztonságos és ALACSONY KÖLTSÉGŰ, NEM HOSSZÚ TÁVRA SZÓLÓ pénzügyi termékbe, TBSZ-számlán. A bankbetéttől kb. a kínairészvény-ETF-ekig terjed az a kockázat, amit be lehet vállalni (tehát EGY adott vállalat részvénye, kötvénye; opciók, future-ök, arany, ezüst stb. NEM fér bele, de az állampapírok igen.)


Rohadt jól fog még jönni az a pénz az egyetemi évek alatt, még akkor is, ha a legbiztonságosabb befektetést választod, ami alig hoz valamit.


Amúgy akár hagyhatod állni is, mert teszem azt, ha 500.000.- Ft tőkével számolunk, és feltételezzük, hogy

1.)évi 2% NETTÓ REÁLhozamot el tudsz érni (az elég jónak számít), akkor 20 éves korodra 552.040,- forintod lesz mai értéken.

2.)Ha nem fekteted be sehova, és feltesszük, hogy az infláció évi 3% lesz (nem valószínű, hogy lesz annyi az elkövetkező években), akkor az 500E forintod mai értéken 429.367,- forintot fog érni.

Az csak 29% különbség. Hogy annyi megéri-e neked a fáradtságot, azt döntsd el te.


A legjobb az lenne, ha befektetnéd a pénzt, és valaki még rendszeresen hozzá is tenne kisebb összegeket.


Ebben az esetben arra kell figyelni, hogy nehogy eladjanak nektek valami rohadt drága életbiztosítást! Annál még a Start-számla is jobb.

A pénzügyi tanácsadóktól, mármint az olyanoktól, akik valamilyen terméket közvetítenek, NAGYON óvakodjatok!

Viszont olyat meg lehet keresni, aki pénzért csinálja a tanácsadást, persze itt megint el kell dönteni, hogy megér-e annyit.

2015. ápr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
És ha megbeszélnéd a szüleiddel, hogy nyissatok lakástakarékot? Fundamenta? Beteszel havi 5000-20000 ft-ot, az ott gyűlik, aztán ha kiveszed, még kapsz az államtól +30%-ot, és az egészet lakáscélra költheted. (csak ötlet)
2015. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Lakástakarék, vagy új pénzre vannak kedvező rövid lejáratú bankbetétek. Vagy kamatozó kincstárjegy, de ahhoz egy évig nem nyúlhatsz hozzá.
2015. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!