Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valami behajto cég be akar...

Valami behajto cég be akar perelni, mert "letagadtam", hogy ismerem azt akit rajtam keresztül kerestek telefonon, ilyet lehet?

Figyelt kérdés

Pár hete hívott egy rejtett szám, hogy Xy Pétert keresik, vagyis én ezt hallottam, mondtam, hogy téves, én nem ismerek ilyet. Ma felhivtak azzal,hogy letagadtam, hogy ismerem az urat, holott ő az apám. Allitasuk szerint a nő őt kereste, és az ő nevét is mondta... De én akkor is valami Pétert hallottam, nyilván ha apámat keresik, nem tagadom le, hogy ismerem... Most ezt így megtehetik? Egy telefonbeszélgetés alapján beperélni??


Még mielőtt azzal jönne valaki, hog hogy a behajto cég miatt tagadtam le, nem tudtam milyen cégről van szó, csak ma mikor rakerestem a neten miután letettem a telefont...

De ez most halál komoly, hogy ezért engem fognak elovenni???


2015. ápr. 14. 18:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért, telefonról potyogtem.
2015. ápr. 14. 18:37
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja és az apám nem Péter, hanem Zoltán.
2015. ápr. 14. 18:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kamuztak, rád akartak ijeszteni. Nehéz az ilyen cégek élete, manapság nem egyszerű az adósságokat behajtani, rengeteget blöffölnek, hátha azzal elérnek valamit. Még azért sem perelhetnének be, ha tényleg letagadsz valakit. Nincs olyan törvény, miszerint egy vadidegennek telefonban köteles lennél igazat válaszolni. Tudod, csak az ügyvéded jelenlétében... ;)
2015. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
dehogy tudnak beperelni, kamuznak
2015. ápr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Tedd fel nekik a kérdést, hogy hogyan bizonyítják be azt, hogy te vetted fel a telefont, és nem pedig egy ismeretlen, aki ha be is mutatkozott, éppen a te nevedet mondta be? Mellesleg telefonon nem vagy köteles még akkor sem senkiről semmilyen információt kiadni, ha azt hatóság kéri. A behajtó cég meg jó messze van még a hatóság szerepétől is.
2015. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Baromság, csak ijesztgetnek! Nem a bíróságon voltál, hogy igazat kelljen mondani. De telefonon nem is vagy köteles senkinek... Ijesztgetésen kívül sok mindent nem tudnak tenni az ilyen cégek, azért kapálóznak, kamuznak. Eleve ti ő velük nem is vagytok szerződésben, nem tudhatjátok, hogy nem-e valami átvágós cég aki behajtónak adja ki magát. Szóval ha apáddal is tudnának beszélni, nem köteles nekik mondani semmit, és személyes adatokat nem is szabad
2015. ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!