Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki kapott már deviza hitel...

Aki kapott már deviza hitel után elszámolást, kifejezettem lakáshiteles, mennyit kapott vissza? A hitelének hány %-át, vagy a befizetett összeg hány %-át?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 17. 10:20
 1/3 gus76 ***** válasza:

2015 április 1-vel mindent jóváírtak a CIB-nél, a netbankban megnézhető.


Való igaz, az én esetemben az elmúlt 7 évben egyáltalán nem emelt kamatot a CIB (4,99 volt), max az árfolyamkülönbség miatt kaphattam vissza. Hát ez meg egyáltalán nem volt sok, kb 250 ezer FT, ezt fel is emésztette a gyűjtőszámlám az árfolyamgát miatt. Mostani THM 3.79 lesz, ez is jó.


Tehát most ez van. Kb ugyanannyit fizetek majd mint eddig, de azt ők sem tudták megmondani, ez most az árfolyamgátas törlesztőrészlet lesz vagy sem.


Realizáltak esetemben 20 milliós adósságot, 14 millió felvett hitelre amit 8 éve fizetek (CHF) (30 évre vettem fel, már csak 23 van hátra :)


160Ft-on vettem fel CHF hitelt 2008-ban és most 256Ft-on fizethetem vissza. Aki anno tudott végtörleszteni nagyon jól járt, mi pedig nagyon rosszul.


Hol van itt a 20 százalékos tőketartozás csökkenése? 


Nem sírok, de ez nem mentés, hanem büntetés. Remélem más jobban jár.


Viszont érdekes, mert 2 hete azt mondták mindent jóváírtak, 1 hete pedig azt, hogy még várjam meg az elszámolást, mert elvileg még csökkennie kell...


Ti mit láttok a netbankban? Levelet még én sem kaptam.

2015. ápr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Te jo ééég:-(


Mi 2006- ban vettünk fel 7,5 milliót kh banktól, és visszafizettünk 17 milliót, végtörlesztettünk piaci árfolyamon...levél még semmi:-(

2015. ápr. 17. 11:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Netbankban láttam, hogy a valamivel 8millió felett levő hitel lecsökkent 6millióra. A havi törlesztő áprilisban 5ezerft-al kevesebb volt mint az eddigi gyűjtőszámlás részlet. Hogy ezek mennyire fix adatok, vagy még változnak-e, valami okból kifolyólag, nem tudom, hisz levél még nem jött, a bankban pedig nem mondtak semmit. Sőt, mi a netbankban azt láttuk, hogy meghosszabbították hét évvel a futamidőt, a bankban pedig ezt nem látták. Mondta is az ügyintéző hölgy, hogy előfordultak rendszerhibából fakadó tévedések, főleg a gyűjtőszámlásoknál. Tehát abból amit látok, semmit nem merek elhinni lényegében. Pedig örülnék ha igaz lenne.
2015. ápr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!