Miért kell minimum 1500 forint értékben vásárolnom egy kis boltban, ha bankkártyával akarok fizetni?

Figyelt kérdés

Egy községben lakom. Itt a coop-on kívül minden bolt magán vállalkozóé. Van egy bolt ahol csak úgy fizethetek bankkártyával amennyiben 1500 forint felett vásárolok, amíg egy másik kisebb boltban akár egy üveg ásványvizet is megvehetek bankkártyás fizetéssel.

Szabályos ez,hogy ráköteleznek az 1500 forint feletti vásárlásra? ( Vagy csak azért csinálják,hogy magasabb legyen a profit?)



2015. ápr. 27. 20:31
 1/7 Rókabubi válasza:
85%
Nem szabalyos.
2015. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
mert a kártyás fizetésnek néha nagyon magas a díja (akár 100 ft is lehet...) Nyilván csak így éri meg.
2015. ápr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Rókabubi válasza:
82%

A Mastercard általános szerződési feltételei alapján a bankkártyát elfogadó kereskedőknek nincs lehetőségük arra, hogy értékhatárhoz kössék a kártyás fizetést. „Ha a kártyabirtokos azt tapasztalja, hogy a kereskedő ilyen módon korlátozza a bankkártya használatát, a kártyát kibocsátó bankjához érdemes fordulnia, náluk tehet panaszt" – közölte a kártyatársaság.

- hvg

2015. ápr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Azért, mert amíg te jobb esetben csak egy SMS díjat fizetsz a vásárlásért, a kereskedőtől annak sokszorosát vonják. Európában ez bevett gyakorlat, hogy van alsó határ a kártyás fizetésre. Sajnos én meg tudom érteni a boltosokat
2015. ápr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2015. ápr. 28. 04:56
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Tudtommal megteheti, csak azt jelezni is kell már a bejáratnál, ahol fel van tüntetve a bankkártyás fizetési lehetőség. Ennek még akkor néztem utána, mikor a dohányboltok kapcsán merült fel ilyesmi. Hogy azóta változott-e valami, nem tudom, de nemrég a közeli kisboltban sem tudtam kártyával fizetni, mert 500 forint alatt nem lehet, mondta a pénztáros.
2015. ápr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Németországban például ha osztrák autópálya matricát szeretnék venni, ami 8,8 Euro külön van 0,5 euros bankkártya felár...de még mindig olcsóbb mint a 6-10 euros pénzlevételi díj esetleg..
2016. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!