Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki árfolyamgátas, és megkapta...

Aki árfolyamgátas, és megkapta az elszámolólevelet, leírná, hogy mi lett a sorsa a gyűjtőszámlának, árfolyamgátnak?

Figyelt kérdés
Mert ugye azt lehet hallani, hogy a visszatérített összeggel lenullázzák a gyűjtőszámlát, és vége minden árfolyamgátas dolognak ezzel. A tv-ben sem említették meg külön soha a gátasokat. Viszont most hallottam, hogy az árfolyamgátasoknak a gyűjtőszámla leteltének ideje után sem emelkedhet meg a havi részlete csak max. 15%-kal. Akkor valami "utóhatása" csak lesz a gyűjtőszámlának? Mert ha nem fizettetik meg a teljes havi törlesztőt, akkor a különbözetet valahogyan csak beszedik...ismét elkezdik azt gyűjteni valami mellék-hitelszámlán?

2015. ápr. 30. 07:03
 1/2 anonim válasza:
Eltűnik, nem gyűlik tovább semmi sehová. Nekünk árfolyamgát is volt és lakástakarék betörlesztés is lesz augusztusban. Nekünk jobban jött ki a törlesztés így augusztustól, mintha nem lett volna forintosítás és visszatérítés. Eltűnt a gyűjtőszámla tartozás és nem fog emiatt emelkedni évek múlva sem amikor hozzácsapták volna havi részletekben. Árfolyamgáttal fizettünk eddig kb. 24.000 forintot és 7500 Ft ltp-t. Ez most augusztusig lement 22.000 forintra és 7500 Ft ltp-re. Augusztusban beletörlesztődik az ltp így megnő 46.500-ra, és ez is marad a futamidő végéig, (eredeti eseben augusztustól kb. 60.000-et fizettünk volna és erre jött volna még rá a gyűjtőszámla törlesztés később) ez ki van mutatva végig. Remélem tudtam segíteni.
2015. máj. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azóta mi is megkaptuk az elszámolólevelet. Abból már láttuk, hogy nincs semmi nyoma a gyűjtőszámlának szerencsére.

Egyébként mi is jól jártunk. 5ezerft-al kevesebb lett a törlesztőnk mint a gyűjtőszámlás törlesztő volt.

Valóban jó dolog volt ez az árfolyamgát. Alig 100ezerft gyűlt össze rajta mióta beléptünk, elejétől benne voltunk, és ahogy számoltam, hogy belépés után mennyivel csökkent a havi törlesztőnk, tehát összesen mennyivel kevesebbet fizettünk be, ahhoz képest pedig mennyire kis összeg gyűlt össze rajta...jobban jöttünk ki belőle mint amire számítottam. Sokkal.

2015. máj. 6. 19:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!