Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » árverezik a házunkat. Már...

árverezik a házunkat. Már nincs visszaút? úgy érzem nagyon kitoltak velünk.

Figyelt kérdés

röviden.páromnak van egy lakása,mama haszonélvező.benne lakik a házban,mi albérletbe mentünk mert mamája azt mondta egyedül akar élni.sok vita volt,de végül is elmentünk albérletbe.ez 2006-ban volt.2007.szeptemberben hozzá került a páromhoz két levél,amit a mamája szomszédja "mentett"meg a postaládából nekünk,hogy tudjuk mi a helyzet.kiderült mamája azóta nem fizetett vizet,gázt,villanyt mióta eljöttünk.addig mi fizettük.1,5 millió ft-ot halmozott fel kamatokkal együtt.az addig kiküldött leveleket soha nem említette se nem szólt semmit.minden a párom nevén van,de arra a címre küldték.mama közölte fizessük ki,oldjuk meg ahogy akarjuk,őt nem érdekli.közben persze ment a kavarás,hazudás hogy mi hagytuk a sz@rban,ami nem igaz.jelzálog hitelt akart felvenni a házra a párom tudta nélkül,csak nem tudott mivel párom a tulaj.kitalálta akkor vegyen fel a párom 3 milliót,adja oda neki.nem akartuk,de végül belementünk mert kikapcsoltak már mindent.kifizettük a tartozásokat,a megmaradt 1,5 milliót elosztottuk,és abba maradtunk hogy egyik hónapban ő fizeti,másikban meg mi.csak így mentünk bele,mivel mi sem élünk gazdagon,meg albérletet fizetünk,autórészletet,stb.meg miért is mi fizetnénk mindent.tavaly májusban jutott tudomásunkra teljesen véletlen,hogy mama nem fizette otp faktoringnál van,felhívtuk.mama minden levelet átvett de nem szólt.a hölgy elmondta dátum pontosan mikor vette át a leveleket.számonkértük,mire közölte nem érdekli,oldjuk meg,de ha kiteszik a házból megöli magát és a párom hibája lesz a halála.rlég stresszes azóta az életünk.a felmondott hitel 3,6 millió kamatokkal együtt.sajnos csak minden 2.hónapban lett fizetve,amit mi fizettünk,így felmondták.próbáltunk másik hitellel kiváltani,párom kamionozik,csak 1 hétvégét van itthon.-mamájának szóltam kérje ki a tulajdoni lapot,mert kell a kiváltáshoz.tudta hogy ez év január végéíg meg kell oldani.én január elején szóltam.párom haza jött átmentünk a tulajdoni lapért,amit nem kért ki.azt mondta nehogy már ő futkosson,páromé a ház oldja meg,ne menjen dolgozni.de ha elviszik a lakást megöli magát.terrorban tart minket érzelmileg.tegnap jött a papír,áprilisban árvereznek.én sajna nem intézhetek semmit.ő semmiben nem segített.tegnap óta hívogat,hogy megöli magát.én meg már nem birom idegileg.kikészültünk.mit tegyek?nincs már kiút?

10400ft a kikiáltási ár.a külömbözettel mi lesz?banké?3,6 millió a tartozás.az öccse autóját is vonják párom fizetéséből mert kézfizető kezes volt és az öccs nem fizette a kocsit.a bank elvitte de nekünk nem adják oda.minden hónapban 57ezerrel kevesebb a fizu.nincs kiút!!!mit tegyek?


2010. febr. 23. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

"ha kiteszik a házból megöli magát"


Megölhette volna már korábban magát.Mielött még ilyent tesz. Ez nem ember aki tönkreteszi a saját rokonait, nem érdemli meg hogy a nap rá süssön hogy levegőt vegyen.

2010. febr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
rossz ember nagyon,tudom.de nem akarom bántani,még is csak a párom mamája.nekem csak az fáj a legjobban,hogy mikor a párom szemébe nézek,látom azt a hatalmas fájdalmat.ő annyira jó ember.mindenkin segített,és mindenki csak kihasználta.mamája,öccse....a barátai is.egyszer a mamája felhívta,ponz úton volt .mondta neki hogy azonnal adjunk 400 ezer ft-ot,mert neki kell.mondta párom nekünk nincs honnan adjuk.azt mondta a mamája ha nem oldja meg,akkor álljon fejre a kamionnal.és pont vezetett akkor.annyira félek egyszer pont vezetés közben hívja majd és baj lesz!mindenki utálja mamáját nincs se barátja se egy szomszéd aki bírná.5 gyereke van akik szarnak rá.
2010. febr. 23. 16:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez nem anya, a viselkedésével lenullázta magát.
2010. febr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha engem ilyennel zsarolna a 'mama',hogy megöli magát, már vettem volna neki kötelet. Bocs,hogy ilyet írok,de ez a nő nem normális...amúgy meg csak a szája jár,de nem tenné meg szerintem
2010. febr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

sajnos megteszi!felületesen ugyan,de eléri amit akar.egyszer pénzt kért,100ezer forintot mert ki kellett volna fizetni a providentjét már egy összegben.mondtuk neki hogy 3 részben tudunk neki adni de egyben nincs nekünk se.akkor is fenyegetőzött hogy begyógyszerezi magát,és meg is tette.pont annyira,hogy ne halljon meg,de kórházba kerüljön.tudja miből mennyi kell ehhez,42 évíg ápolónő volt.azóta is furdalja a páromat a lalkiismeret,hogy ő tehet róla.mama sokszor fel is veti neki idézem :"ha árverezik a házat,megölöm magam!Tudod,már megtettem!az is miattad volt!"

meg hasonló szövegek.akár mikor beszélnek,mindig a fejéhez vágja hogy már megtette párszor és ő tehet róla.nekünk meg kikészülnek az idegeink.én már 11 kg-ot lefogytam.nem tudok aludni,folyton sírok,remegek,halálfélelmem van,olyan mintha gombóc lenne a gyomromban.szerintem a párom is ezt érezheti.mit tegyek?

2010. febr. 23. 18:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy ennyire azt tesz veletek amit akar...

Hát nem tanultok soha semmiből? Nem lehet mindent ráhagyni, minden hülyeségét kiszolgálni.

2010. febr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

El sem hiszed milyen egyszerűen meg tudod oldani a dolgot.

- Oldd meg!

- Bocs Mama nem tudom.

- Akkor öngyilkos leszek.

- Attól még nekem nem lesz pénzem és nem fogom tudni megoldani.

- Te vagy az oka mindennek.

- Akkor sem tudom sajnos megoldani.

Aztán majdnem öngyilkos lesz megvizsgálja pszcihiáter aki rögtön vágni fogja mi a szitu így nektek nem lesz bajotok. Ő valószínűleg túléli, ha nincs szerencséje (mint ahogy ismerősöm anyjának se volt amikor kiugrott az ablakon mert 38 évesen össze mert költözni egy nővel és le kellett vágni mindkét lábát) akkor ápolásra szorul. A házat párod bukta. Tanulópénznek elég sok de aki nem tud nemet mondani az mindig megfizetni. Jó esetben vmi különbözet lecsöppen nektek. Igazából szerencsések vagytok hogy eddig tudtátok fizetni a mamát. Én például ha akartam volna se tudtam volna. Ha nem tesztek semmit akkor ti is eljuttok előbb v. utóbb erre a szintre, és akkor kell lejátszani ugyanezt. Csak akkor tényleg nem marad semmitek. Mondjuk az is megér egy misét hogy hová teszi az öreglány a pénzét ha a rezsit nem fizeti és még kölcsönöket is vesz fel.

2010. febr. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

utolsó:tök igazad van,már rájöttünk mi is csak későn.párom elég lelkis.érzékeny és szeretetre vár.anyja 2 évesen eldobta és a mamája nevelte.ezért vett fel neki ennyi kölcsönt.azt nevelte belé hogy hálásnak kell lennie amíg él.fejéhez is vágja állandóan.engem nem nagyon csíp mert nem tudott elmarni mellőle.minden barátnőjét elmarta.meg mióta vele vagyok nem tud pénzt kérni.saját életünk van.hát igen.drága tanulópénz.ha kiteszik a házból hová megy?azért csak ott van bennünk,mégis egy ember és felnevelte a páromat.igaz semmilye nem volt a hiteleken kívül.9 hitelt vetetett fel.áruhitel,hitelkártya,személyi kölcsön...ebből már csak kettő van havi 25 ezer forint.meg az autórészlet,albérlet rezsi,+az öccse autója.tényleg nem tudunk mit csinálni.bár tudtunk volna legalább a háza megmaradna.szegény mindig mondja,hogy ezért tolta a talicskát munka után még éjjel kettőkor.sajnálom nagyon.

a mamája 100ezer nyugdíjat kap,de 3 nap múlva nincs pénze.étterembe megy olyankor,vendégül látja az összes olyan embert aki amúgy utálja.ha nincs pénze senki nem néz rá.napi 3 doboz cigi,meg 3 naponta egy doboz algoflex.rejtvény minden nap 5.azért néha fizetget dolgokat gondolom.ide megy a pénza.ha viszünk neki kaját,kenyeret,mindig letol miért nem cigit vittünk.állandóan mondja hogy ez sincs,az is elfogyott....mi meg veszünk neki.van hogy 5 ezer forinttal maradok itthon egész hónapra mert ennyi jut.totál ki vagyok.úgy érzem nem bírom tovább.miért van,hogy ha rágondolok elfog a hányinger?szégyelem de ez van.tudom nem szabadna,de nem megy.

2010. febr. 24. 00:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nagyon sokan leírták, hogy mit csináljatok, igazuk is van. De nektek kell ezt a helyzetet megoldani. Ha ti nem léptek semmit, akkor minden csak egyre rosszabb lesz. Én megértem, hogy ha nem vagytok képesek nemet mondani anyukának, de akkor viseljétek méltósággal azt, hogy az utcára juttat benneteket is és elveszítitek mindeneteket. Vagy pedig álljatok a sarkatokra és szakítsatok meg minden kapcsolatot az öreglánnyal. Egy ilyen anyára nincs senkinek szüksége, a párodnak sem. Nem attól lesz valaki anya, hogy szül egy gyereket, hanem attól, hogy szereti, óvja, neveli. A párod anyja ezek közül egyiket sem teljesíti, így nem is tekinthető anyának.


Édesanyám ugyanez volt csak pepitában. Az egész gyermekkoromat megkeserítette, alkoholista volt. Minden pénzt legombolt rólam, amit kerestem, sokszor éheztem mert neki kellett a piára a pénz. Az a pénz, amit én kerestem meg a főiskola mellett keserves munkával. Aztán kellett az örökségem is. Aztán miután azt is elverte, elkezdte eladogatni a tárgyakat a lakásból és ekkor mondtam azt, hogy elég. Ő nem hisztizett, csak közölte, hogy ő adta az életemet, el is veheti és hasba szúrt. Még élek, de vele minden kapcsolatot megszakítottam. Nektek is ezt ajánlom, mert tönkre fogja tenni az életeteket.

2010. febr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A segg_e alá raktok egy házat, még el is mentek onnan, hogy élje nyugdíjas, nyugodt életét és ezt ilyen módon hálálja meg? Hát ne is haragudj, lehet, hogy a drága unokáját felnevelte anyja helyett, de azért meghagyhatná a magánéleteteket, már felnőtt. Meg hogy elmarta minden barátnőjét a párodnak. Ez is az az idióta fajta, aki azt hiszi, hogy az ő kicsi fia 40 évesen is a WOW-val játszva otthon gondoskodik az anyjáról, vagyis róla.

Ha van egy csöpp eszetek, akkor nem foglalkoztok vele. Mondjátok meg csak szépen neki, hogy ott volt a ház, az alkalom, hogy nyugodt élete legyen, ezt elszalasztotta, nektek is van saját életetek a saját gondjaitokkal és azokat is hellyel-közzel meg tudjátok oldani olyan módon, HOGY EGY ÖREGASSZONYNAK IS ADAKOZTOK!

Hagyjátok ott a francba

2010. júl. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!