Ki tud olyan bankot aki korrekt hitelt tud adni lakásvásárlásról lenne szó! Ismer valaki korrekt bankot?

Figyelt kérdés
Van önerőm másfél millió és ahhoz szeretnék felvenni hitelt lakásvásárlásra,de annyi rosszat hallottam,hogy már nem tudom melyik bankhoz érdemes menni!Olyan bank ami fix kamat és nem lehúzos tudtok ilyet?
2015. máj. 7. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Sajnos ilyen bank nincs.

Amikor kötöd a szerződést ígérnek fűt fát virágot. Most a kamatok történelmi mélyponton vannak. Ha a bank "korrekt" akkor is a kamatláb a többszörösére fog emelkedni. A jövőbe én sem látok, de a hitelkamatok 40% felett is jártak (ezért voltak a deviza izék).

Ehhez hozzájön, hogy a bank a feltételeit igen szabadon tudja változtatni.

Csak akkor szabad hitelt felvenni, ha bármikor vissza tudod fizetni, vagy nem probléma eladni a lakást (egy esetleges árzuhanás esetén sem)

2015. máj. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Az előző válaszoló úgy tűnik, nem igazán tájékozódott az elmúlt hónapokban, mert a valóság egészen más, mint amit állat. Egyre több bank vezet be 10, 15, 20 évre fixált hiteleket (Unicredit, CIB) és rövidesen folytatódik a sor. Egészen elfogadható kamaton érhetők el a lakáshitelek és a február óta életbe lépő FAIR bank törvény miatt elég szigorúak a feltételek, a bankok nem módosíthatnak kamatot kedvük szerint még a rövid kamatperiódusú hiteleknél sem.

Bankot ajánlani adatok nélkül nem lehet, mert fontos, hogy mennyiért szeretnél lakást vásárolni, hol, és fontosak a Te adataid is. Munkabér nagysága, életkor, munkaviszony kezdete a legutolsó munkahelyeden, stb. Ezek csak alapadatok, de még sok-sok kérdést kellene tisztázni.

2015. máj. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
bocsi, állít:)
2015. máj. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
1-es vagyok. A bankok már bizonyították, hogy a reklámokban nem fejtik ki az igazság minden részletét. Ha a banki alapkamat változik (most középtávon is emelkedésre kell számítani) a kamatkülönbözetet ki fizeti? Arra a bank újab hitelt ad, ami a rögzített periódus végén a hitelfelvevőt ismét lehetetlen helyzetbe hozza.
2015. máj. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1-es ebben tévedsz, vannak olyan lehetőségek már a hitelpiacon, ahol a leírásodtól teljesen eltérő módon működnek a hitelek. Nem sok ilyen hitel van, de akad néhány.

Pl Unicredit, vagy a CIB képes 10, 15, de akár 20 évre is FIX, stabil kamaton hitelezni, mert az ehhez szükséges forrás nem kapcsolódik az itthoni viszonyokhoz.

Ezek a hitelek általában valamivel drágábbak (nem minden esetben), mint pl az 1, vagy 3 éves kamatperiódusú hitelek, de akinek fontos a stabilitás, választhatja akár ezeket a hiteleket is. 10 éves fix hitelt lehet találni pl 4,99%-on, a 20 évre fixált viszont 7% körüli.

2015. máj. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös. Privátban már megírtam:

A bank a szerződést némi megkötéssel szabadon változtathatja. Ha a a feltételt kiteszi ÁSzF-be akkor korlátozás nélkül.

Amit privátba nem írtam:

Ha ennyire biztos vagy abban amit állítasz:

Kiváltom az aktuális hitelemet az általad javasolttal. Ha a kamat vagy a törlesztőrészlet a számomra kedvezőtlenül változik átvállalod a törlesztést?

Ha erre igennel felelsz egyből hitelessé válsz

Az üzletköztői rendszernek éppen az a lényege, hogy:

*El akarok adni egy közel sem tökéletes terméket.

*Felveszek üzletkötőket, akiknek csak a termék pozitív tulajdonságait mondom el

*Az üzletkötő teljes meggyőződéssel ajánlja a terméket. Akik a terméket kidolgozták ugyan ezt nem tudnák megcsinálni, mivel túl sokat tudnak a termékről


Ez nem bank specifikus, de ők (és a biztosítók) csúnyán visszaélnek vele.


Te meggyőződéssel árulod, amit rád bíztak, mivel a termék nem minden tulajdonságát ismertetik veled.


Ha a hitel fedezete belföldi, akkor a kamatváltozások kockázata van benne (mivel a kamatok történelmi mélyponton vannak a változás iránya megjósolható). Ha a forrás más pénznemben van, akkor az árfolyam változása az, ami kockázat. Az árfolyam változása a korszerű közgazdaság deflációtól való félelmét ismerve megjósolható. (ha azt mondod a forint az elmúlt hetekben erősödött, akkor vizsgáld meg az euró árfolyamát is...)

2015. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os, a Bank a FAIR bank törvény bevezetése óta egyoldalú szerződésmódosítással csak erősen leszabályozott keretek között élhet, de én arra kérlek, írj pár példát, amikor a bankok a múltan SZERZŐDÉST MÓDOSÍTOTTAK?

Nem nekem kell felelősséget vállalnom a Te hiteledért és a stabil kamatért, hanem a bankoknak, ott kellene ez ügyben feltételeket szabni.

Nekem inkább az az érdekes, hogy anno mindenki aláírta azokat a szerződéseket, amiben egyértelműen benne volt, hogy 3, 6, 12 havonta a kamatot a bank változtathatja és az árfolyam kockázatot az ügyfél vállalja, most meg azt mondják, becsapták őket. Miért is?

Jelenleg azt írja az említett Hirdetmény és a szerződésben is ez áll, hogy a hitel kamata 20 évig fix, a futamidő is 20 év, tehát semmi nem változik, erre azt állítod, ez is csalás.

OK feladom:)

2015. máj. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mint üzletkötő jársz csapatépítő és lojalitási tréningre. Ezt máshol agymosásnak hívják.

A becsapás annál komplexebb, mint az általad mantrázott árfolyamkockázat.

A kamatokkal és a költségekkel is bátran játszottak...

Én fenntartom, hogy egy becsületes magyar állampolgár a legjobban akkor jár, ha a bankokat messze elkerüli.


Ha kíváncsi vagy, gyere el hozzám, minden naptári év elején kaptam egy értesítést az aktuális változásokról, bátran olvasd el.

2015. máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Mint üzletkötő jársz csapatépítő és lojalitási tréningre. Ezt máshol agymosásnak hívják."

Szerintem ebbe nem kellene belemenni, ez már személyeskedés, teljesen haszontalan a kérdező számára és nem is értem, hogy jön ide.


A régi kölcsönszerződésekben benne volt, hogy a kamat változtatható minden kamatperióduskor, de sajnos a mértékét és a változtatás okát nem szabályozták, tehát ez nem trükközés, hanem jog (sajnos). Az már más kérdés, hogy ez tisztességtelen volt-e, vagy sem, erről is felesleges itt értekezni, ide kanyarodni, hiszen nem ez volt a kérdés.

A jelenlegi hiteleknél a kamatok már nem szabadon" szárnyalhatnak", erre vezették be a referencia árazást, és a FAIR bank törvényt.

2015. máj. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gyooota ***** válasza:
100%

Lojalitási tréning! Ez tetszik! Ekkora baromságokat már régen olvastam.

Igen, létezik 10-20 évre fixálható részletű hitelek.

2015. máj. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!