Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelnél mekkora a...

Lakáshitelnél mekkora a legkisebb összeg előtörlesztés esetében, amikor még nem néznek furcsán az emberre?

Figyelt kérdés

Gondolom ha havonta 100ezerft-ot előtörlesztenék a hitelbe, igencsak elkívánnának melegebb éghajlatra.

Pedig amilyen kamatokat manapság megtakarításra lehet kapni, jobban megérné rögtön a hitelbe előtörleszteni a félre rakható összeget.



2015. máj. 8. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, a bankok nem "néznek furcsán az emberre" es "igencsak elkívánnának melegebb éghajlatra", hanem a szerzodesben megszabjak, hogy ha elotorlesztesz, annak ilyen meg ilyen dija van.
2015. máj. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gyooota ***** válasza:

azt gondolg át, hogy a hitelkamatok is alacsaonyan vannak, tehát sokat így sem biztos nyersz.

vannak alternatívák, lakastakarék, vagy normálisabb megtakarítási formák.

ha tudok segíteni, keress meg.

2015. máj. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mivel az előtörlesztésnek van díja, lehet még buknál is rajta, ha ezt havonta tennéd meg. Inkább gyűjtögesd számlán, és amikor összegyűlt a tőke, akkor végtörlessz.
2015. máj. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. Gyűjtesz, és egy nagyobb összeget fizetsz be egyszerre. Ami min. 1 millió.

2. Szerződésmódosítással rövidítteted a futamidőt. (Mi ezt csináltuk.)


Ilyen nincs, hogy te gondolsz egyet és minden hónapban "előtörlesztesz".

2015. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha minden hónapban nagyobb összeget akarsz fizetni az szerződésmódosítással teheted, ha a banki bírálaton a jövedelmi helyzetet megfelel erre, de utána már fizetni kell az emelt összeget, ha tetszik ha nem.
2015. máj. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem ingyenes az előtörlesztés. Viszont ha 1milliót vagy 100ezret törlesztek, akkor is ugyanannyi százalék. Tehát ha az 1milliót egyben, vagy darabokban törlesztem elő, akkor is ugyanannyit fizetek ki rá előtörlesztési díjra.

Egyébként a bankban természetesen megérdeklődtem, nincs alsó összeghatára az előtörlesztésnek.

Lakáskasszát nem akarok kötni, mert ha havonta 100ezret félre tudok rakni, akkor inkább évente betörlesztek 1milliót, nem várok rá, hogy a lakáskasszával négy év múlva tudjam ezt megtenni.

Ahhoz még túl sok a hitel, hogy összegyűjtsem, és végtörlesszek. Futamidőt pedig akkor akarok csökkenteni, ha sikerül lényegesen alacsonyabb havi törlesztőt elérni az előtörlesztésekkel.

Köszönöm az eddigi válaszokat, várok még a kérdésemre adottat.

2015. máj. 8. 20:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Hitele válogatja, a mienknél előtörlesztés esetén a díj 3%-a a teljes felvett összegnek.

Ezt a te 100 000-edre vetítve, ha 3 333 333-et vettél fel, akkor el is úszott a 100 000-ed, de a hiteled nem csökkent. Amennyiben ennél is magasabb már mínuszba is mentél!


Láttam már 5%-os előtörlesztési díjat, viszont szerződéstől függően lehet díjtalan is.

EZT CSAK TE TUDHATOD, MI NEM OLVASHATJUK EL HELYETTED, MIT ÍRTÁL ALÁ!

2015. máj. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem kell elolvasni helyettem. A betörlesztendő összeg 1%-a az előtörlesztési díj.

Tudom, hogy vannak akik nincsenek tisztában dolgokkal, de nem kell általánosítani. Speciel én tisztában vagyok azzal amiről kérdeztem.

Köszönöm az eddigi válaszokat...és örülnék, ha konkrétan a kérdésemre is érkezne válasz:)


Egyébként utolsó, nagyon durva amit írtál, hogy nálatok milyen feltétele van az előtörlesztésnek. Akkor igencsak szerencsénk van.

2015. máj. 8. 23:00
 9/10 anonim ***** válasza:
6 havi törlesztőrészletet ha befizetsz egyben, az minősül előtörlesztésnek. Kevesebbet nem lehet előtörleszteni.
2015. máj. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A bankot kell megkérdezni hogy adott hitelnél van-e az előtörlesztésnek díja és mennyi az minimum amit befizethetsz.Mert van olyan bank ahol 2 év után az első előtörlesztés díjmentes ha a futamidő változatlan marad és a törlesztő részlet csökken.

Viszont ha futamidő rövidebb lesz a törlesztőrészlet növekszik annak van mindenhol díja.Szerintem érdemes ezt a banknál tisztázni.Érdemes lenne legalább egy évig félretenni a pénzt mert havi előtörlesztésnek nincs lehetősége.Ami még szóba jöhet hogy egyenesen havonta a hitelszámládra utalod az összeget ekkor a bank túlfizetésnek fogja venni és nem emeli le a pénzt a folyószámládról.Ennek nincs semmilyen díja de viszont nem csökkenti sem a törlesztőrészletet sem a futamidőt.

2015. júl. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!