Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehet hogy két évig...

Hogy lehet hogy két évig fizettem frank hitelt (önerőből törlesztettem mikor elszabadult az árfolyam) még is sok pénzt kapok most vissza?

Figyelt kérdés
Két évig fizettem 24 ezerről a második év végére 38 ra ment fel. 235 ezret kapok vissza
2015. máj. 9. 21:13
 1/10 anonim válasza:
100%
Úgy lehet, hogy a törlesztőrészleted sokkal inkább a bank általi önkényes emelésnek köszönhetősen emelkedett, mint az árfolyam miatt. Az csak töredéke lehetett a dolognak.
2015. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
örülj neki, szüleim 8 éve törlesztik és visszakaptak 43 ezer forintot
2015. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

mit jelent az önerőből törlesztetted kijelentés? nem vettél fel rá újabb hitelt? vagy egyszerre visszafizetted?

mennyi pénzt vettél fel összesen és mekkora futam időre?

2015. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
ez a kérdés 99% hogy kamu és csak provokálás a célja, senki nem kap vissza 235 ezer ft-t 2 évnyi havi 24,38 ezres törlesztés után, ehhez majdnem 50%-os árfolyam résnek kéne lennie, vagy hatalmas nagyot kamuzol, vagy a bankod lényegében uzsora kamatra számolta a hiteled
2015. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Miért provokálnék bárit és miért lenne kamu? Azért kérdeztem mert én se értem. 3 millát vettem fel frankban lakás bővítésre 2008 elején amit családi segítséggel tudtam visszafizetni 2010 elején kb 180 forintos frank árfolyamnál. K&h banknál voltam.
2015. máj. 10. 05:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez azért nem olyan nagy összeg. Valószínü a rövid futamidő is közrejátszik.
2015. máj. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A bankoknak most az alábbi tételeket kell visszatéríteni:


1. Árfolyamrésből keletkező többlet költség

2. Kamatemelésből eredő többletköltség.


Ezek szerint a Te bankod vélhetően igen magas árfolyamréssel dolgozott, tehát a középárfolyamhoz képest jóval magasabban volt az eladási árfolyam és valószínűleg 2008-tól 2010-ig kamatot is emelt.


Az a gond, hogy az emberek többségének fogalma sincs, most mit kapnak vissza a devizahitelesek, ezért azt gondolják, ha két hasonló összegű, futamidejű hitelt összehasonlítanak, akkor kb egyformán kell visszakapniuk a bankoktól.

Hát ez nagyon nem így van.

2015. máj. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
kieg az előzőhoz. 2008-ban kb 145 Ft-os árfolyamon vetted fel a hitelt, 2010-ben meg 180Ft-os árfolyamon végtörlesztettél. Ez kb 25%-os árfolyam emelkedés, viszont a Te havi részleted több, mint 50%-ot emelkedett két év alatt, ez csak jelentős kamatemelésből eredhet. Az árfolyam emelkedésből eredő többlet nem jár vissza, viszont a kamatemelésből keletkezett többlet igen és még visszajár az árfolyamrésből eredő többlet kiadás is.
2015. máj. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Eredetileg 20 évre vettem fel. A válaszokat köszönöm.
2015. máj. 10. 11:57
 10/10 A kérdező kommentje:
Pénz a zsebbe eszerint 20 év alatt 2.4 millát nyúltak volna le tőlem plusz kamat, teljesen jogtalanul a k...a annyukat.
2015. máj. 12. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!