Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha eladom a lakásom, és ezzel...

Ha eladom a lakásom, és ezzel nem tudom kiegyenlíteni a tartozásom a bank felé, létezik olyan, hogy bank elengedje a maradék tartozást?

Figyelt kérdés

2015. máj. 20. 11:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha jelzalog van a lakason, a bank beleegyezese nelkul nem adhatod el. Innentol targytalan, mert innentol nem te iranyitasz.
2015. máj. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Előbb robban fel eza bolygó, minthogy egy bank tartozást elengedjen ok nèlkül.
2015. máj. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem, akár életed végéig is fizetheted.
2015. máj. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ne reménykedj. Lehet valamennyit elengednek de a java részét követelni fogják
2015. máj. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha már 2-3 milliót elengednének az is nagy segítség volna!
2015. máj. 25. 10:37
 6/14 anonim ***** válasza:
De miert engednek el? Puszta szivjosagbol? A bank egy uzleti vallalkozas, ha neked elengedi, a tobbi ugyfelnek milyen indokkal ne engedje el?
2015. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen, de nem az egész hátralévő összeget szokták, és a 2-3 millió elengedése elég soknak tűnik (már ha 2-3 millió tőketartozást akarsz elengedtetni).


Vedd fel a kapcsolatot a bankkal, vázold nekik, hogy fizetési nehézségeid vannak, ezt a lakás értékesítésével szeretnéd orvosolni, és milyen alkut tudnának ajánlani.


Semmi nem garantálja, hogy fognak is ajánlani valamit, de a bank haszna ebben ott van, hogyha az ügyfél maga eladja a lakást, és fizet az a banknak minden szempontból (költség, kockázat) kedvezőbb, mintha a hitel felmondására, és kényszerértékesítésre kerül sor.


Azt viszont ne feledd el, hogy minden ilyen eset egyedi elbírálás alapján megy.

2015. máj. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hol élsz te? 2-3 milliót elengedni? Én mint betétes, akinek az összesített vagyona nem mínusz, mint neked, felháborítónak találnám, ha a hitelbe kihelyezett bankbetétemmel a pénzintézet ilyen felelőtlenül járna el. Még szerencse, hogy sosem lesz így...
2015. máj. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én meg azt tartom felháborítónak, hogy 13-at vettem fel, és 22-őt követelnek még vissza, mikor a lakás kivan fizetve. Ez a 2-3 millió elengedés nem olyan irreálisan sok szerintem, ha a lakást el tudnám adni 19-20 körül.
2015. máj. 30. 08:33
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

13-at vettel fel, gondolom svajci frankban, mert te majd okosabb leszel, alig van kamata, a hulye forinthiteleseken meg eddig rohogtel. Aztan amikor partunk es kormanyunk aldasos tevekenysege folytan elszallt a frank arfolyama, jott a dobbenet, hogy jaaaaaaaaaaaaj, de hat ennek kockazata van!


Edd meg amit foztel.

2015. máj. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!