Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges 20 millió forint-ot...

Lehetséges 20 millió forint-ot diákhitelként felvenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg kulfoldon elek es csak egy evet fogok Magyarorszagon elni mielott egyetemre jelenkezek angliaba. Mivel az utolso 3 evbol 2-t az egyetemi jelenkezes elott kulfoldon eltem ezert en 'overseas fees' kezt fizetnem nem leszek jogosult a "Home/EU student fees".


Osszesen atszamitva 20 millio forint-ra lenne szukszegem hogy angliaba tudjak menni egyetemre es hogy tudjam fizetni a szallast..


Tudom hogy sok, de ha egy jo egyetemre kerulok be akkor jo fizetesu allast fogok kapni es vissza fogom tudni fizetni 10 even belul.


Es egyetem utan se fogok magyarorszagon lakni de attol meg fognak adni hitelt nem?



2015. máj. 27. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha te ezt igy eloadod a hitelugyintezonek, az rohogogorcsot kap.
2015. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Nem. diákhitelt csak magyarországi egyetemi képzéshez lehet igénybevenni.

felvehetsz személyi hitelt, ha van elég fedezeted.

Ha angliába mész egyetemre akkor az ottani ösztöndíj/diákhitel lehetőségeket kell nézned, nem a magyarországit

2015. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Angliában 1000-szer kedvezőbb hitel lehetőségek vannak diákoknak. Végzés után csak egy x fizetési összeg felett kell majd csak elkezdened törleszteni stb.
2015. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Mivel az utolso 3 evbol 2-t az egyetemi jelenkezes elott kulfoldon eltem ezert en 'overseas fees' kezt fizetnem nem leszek jogosult a "Home/EU student fees". "


Ez egy nettó baromság úgy ahogy van. EU-s állampolgár vagy, neked is jár a brit diákhitel, annyi különbséggel, hogy nekünk csak a tanulmányaink fedezésére adják a pénzt, más nem jár. ha viszont már 3 éve élnél Angliában, kaphatnál más támogatásokat is a diákhitel mellé.

2015. máj. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megneztem a wikipediat es ezt irja:


"Have been ordinarily resident in the European Economic Area, Switzerland and/or qualifying overseas territories for the whole period of the three years directly preceding the first day of the academic course"


Akkor azt jelenti akkor is EU student-nek szamitok ha magyarorszagon eltem tobb mint 3 evet de csak 1 evet mieloot mennek egyetemre?


Tehat igy:

1998-2011 Magyarorszagon eltem

2011-2015 Koreaban eltem

2015-2016 Magyarorszagon eltem es 2016 ba mennek egyetemre

2015. máj. 27. 16:44
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

"directly preceding the first day of the academic course"


Akkor azt jelenti akkor is EU student-nek szamitok ha magyarorszagon eltem tobb mint 3 evet de csak 1 evet mieloot mennek egyetemre?


Ilyen angoltudassal es szovegertelmezesi kepesseggel nem eroltetnem az angliai egyetemet. :)


Egyebkent meg annak a "qualifying overseas territories"-nek nezz utana, Korea nem-e szamit ilyennek.

2015. máj. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Diákhitel Angliában (Student Finance England)

Napjainkban egyre többen határoznak úgy, hogy angliai felsőoktatási intézményben folytatják tanulmányaikat. Nagyon fontos azonban, hogy mielőtt meghozod a végleges döntést, kellő és hiteles információkkal rendelkezz!

Angliában nincs korhatár a felsőoktatási intézményekben és a finanszírozáshoz, kivéve a Maintenance Loant (ld. alul).

Általános, magyarokra érvényes követelmények a diákhitel folyósításához:

Minden Magyar állampolgár (EU tagállam állampolgára) jogosult.

Alacsonyabb végzettséggel rendelkezik, mint amilyen kurzusra jelentkezik.

A választott állami vagy magániskola kapcsolatban áll a Student Finance England céggel, listájukon szerepel.

A választott kurzus típusát a Student Finance England finanszírozza (csak bizonyos típusú képzéseket finanszíroz!)

A teljes finanszírozáshoz minimum 3 év angliai tartózkodást kell igazolni. Aki kevesebb ideje él Angliában, vagy nem tudja azt bizonyítani, az nem kaphatja meg a megélhetési költségek finanszírozásának teljes összegét, viszont a tandíjat igen.

Aki Magyarországról jön ki tanulni, az csakis a tandíj finanszírozására lehet jogosult a vele egy háztartásban élők jövedelmi viszonyától függően.



Diákhitel összetétele:

Tuition Fee – a választott kurzus tandíja (maximum 9 000 font lehet évente), mely közvetlenül az iskolának kerül kifizetésre. Visszafizetendő hitel, melyet akkor kell elkezdeni törleszteni, amikor a kurzust befejezted és a kereseted eléri az éves 21 000 fontot.

Maintenance Loan – megélhetési költségek fedezésére (utazási költség, tanszerek, élelmezés, stb.) folyósítják. Összege függ a Te és a veled egy háztartásban élők jövedelmétől, ebben a tanévben a maximum összege £6535. Az igénylési korhatár 60 év. Visszafizetendő kölcsön, melyet akkor kell elkezdeni törleszteni, amikor a kurzust befejezted és a kereseted eléri az éves 21 000 fontot.

Maintenance Grant – ezt is megélhetési költségekre folyósítják és az összege a Te és a veled egy háztartásban élők jövedelmétől függ. Maximális folyósítási összege a 2013/14-es tanévben £3 354. Ennek az összegét nem kell visszafizetni, azonban a teljes összeg megítéléséhez éves £25 000 összbevétel alatti jövedelmet kell igazolni háztartásonként.

Jónéhány egyéb támogatás is igénybe vehető rászorultságtól függően (pl. egyedülálló szülő, gyermeket/gyermekeket nevelő szülő, ha a párod is diák, vagy ha valamilyen fogyatékossággal élő személyről kell gondoskodnod, stb.)

Hogy jogosult vagy-e diákhitelre egy kalkulátor segítségével megnézheted: [link]

2015. máj. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!