Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Azt nem érem, ha én jelzálog...

Tóth Móni35 kérdése:

Azt nem érem, ha én jelzálog alapú hitelt vettem fel amiben az szerepelt, " ha nem fizetek akkor cserében elviszik a telkem/házam" akkor ha elvesztettem mindent miért is van még majdnem annyi adósság a nyakamon mint amit felvettem?

Figyelt kérdés
Egy életre tönkre tettek, holott a szerződés jelzálog alapú volt és azért tudtam felvenni mert fedezte a hitel összeget! Azt hiszem nem értem én ezt a törvényes csalást!
2015. máj. 29. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a banktól nem házat kaptál, hanem pénzt, amin házat vettél. Tehát nem házzal, hanem pénzzel tartozol. Ha a házad most már nem fedezi a tartozásod, akkor a maradékkal még mindig tartozol. Plusz a szokásos árfolyam/kamat történet.
2015. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem az szerepelt a szerződésedben, hogy "ha nem fizetek, akkor cserébe elviszik a házam/telkem, de utána kvittek vagyunk".
2015. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert a banknak nem érdeke nyomott ingatlanpiaci árak mellett nagyon sokat várnia, hogy beessen egy jó vevő, aki sokat fizet. Inkább elpasszolják gyorsan, abból is folyik be pénz, még ha nem is fedezi a teljes összeget. (Általában azért szeretik, ha az eladási ár fedezi a teljes tartozást, de nyilván ez nem mindig kivitelezhető.)
2015. máj. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a "cserébe" szó minden bizonnyal nem szerepelt a mondatban!
2015. máj. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen az a jelzálog alapú hitel? Én eddig csak forint és deviza alapúról tudtam.
2015. máj. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az is szerepelt benne, hogy az aktuális árfolyamon folyósítanak, és az is, hogy te vállalod az árfolyam-kockázatot, azaz ha politikai okokból a deviza 5 év múlva csak tizedét éri, akkor te 10x annyival tartozol. + a kamatok.

és te vállaltad azt, hogy többet fizetsz vissza, mint amennyit kértél.

engem is ellehetetlenítettek, én is bebuktam a hitelem. de nem hibáztatok senkit, mert vehettem volna fel forint alapút, csak annak sokkal nagyobb volt a törlesztője. gondolom, te is vehettél volna fel. nálam megindították a végrehajtást, jött levél az árverezésről, a világpomat nem tudtam, bőgtem, hogy nem lesz hol laknom, nem lesz mit ennem, pedig fiatal vagyok. nálam szülői segítség nincs. az utolsó pillanatban sikerült megegyeznem a bankkal, az otp-től átkerült a hitelem az otp faktoringhoz, akikkel kötöttünk egy új megállapodást, nekem megmaradt a házam, ők hozzájutnak a pénzükhöz. annyi csavar van benne, hogy ha nem fizetek, ők már nem kezdenek el levelezni, hogy ugyan fizessek már, hanem egyből végrehajtás. így most túl sok mindenre nincs pénzem, de megvagyok, és annál jobb, mintha elárverezik a lakásom, de az nem fedezi, ezért még 10 évig letiltják a fizetésem, azaz 2/3 fizuból kellett volna albérletet fizetnem és élnem, na akkor tuti éhen haltam volna, 2/3 fizu TALÁN elég egy albira meg a rezsire, de kajára már nem, és az egyebekről, családról még nem esett szó.

2015. máj. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!