Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2évig éltem Németországba...

Gyula89freddy kérdése:

2évig éltem Németországba mont itthon élek Megtartottam a bankszámlámat (mert vártam vna rá pénzt). Ma nézem hogy az AOK levont belőle 2800 eurot. A kérdésem az hogy így itthon mire számíthatok, be tudják hajtani rajtam, vagy ennek mi a lefolyása?

Figyelt kérdés
Jelenleg kb -2300 euró vagyok a banknál, ez egyx német bank " Postbank" hasonlo tapasztalatok ilyen ek is érdekelnek

#külföldi #banknál
2015. jún. 15. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki kellett volna jelentkezned a német egészségbiztosítóból!

Így jártál, itthon is megtalálhatnak és bevasalhatják a hátralékot!

2015. jún. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze, hogy behajtják rajtad, söt ha nem fizeted ki gyorsan a tartozást, akkor igencsak megnö az összeg, mert a késedelmi kamat igen magas.


Az AOK meg továbbra is vonni fogja töled a biztosíta´si összeget, ha nem jelented ott le magad.


Az nem elég, hogy eljöttél onnan - ugyanis sem az AOK, sem a bank nem tud erröl, az nem feladatuk, hogy figyeljék, hol élsz.

2015. jún. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
engem igazából maga a folyamat érdekelne konkétan, pl. itthon ki kereshet meg engem behajtó végrehajtó? és olyan válasz ami tuti hogy úgy van nem csak a válaszoló véleméye szerint.
2015. jún. 15. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!