Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Regisztráltam paypal-ra,...

Regisztráltam paypal-ra, kérne egy 4 jegyű aktiváló kódot. Mi lehet az?

Figyelt kérdés

Visszaadnák a 400 Ft-ot, ha beírom a paypal aktiváló kódot, de nem tudom mi a kód. Honnan lehet megtudni?


Ez jelenik meg:

[link]



2015. júl. 9. 12:51
1 2
 1/12 bar10 válasza:
Ha jól emlékszem, akkor regisztráció után levon 400Ft összeget a számládról. Visszakeresed ezt a tranzakciót, és annak a közleményében találod...
2015. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem jelezte a netbank, hogy 2x is levett 400 Ft-ot. Erste bankkártyám van.
2015. júl. 9. 12:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs internetbankod, akkor nehéz lesz. Ha van, akkor az aktuális tranzakciók listájában megkeresed a 400 forintos terhelést, és annak a közlemény rovatában lesz a 4 jegyű kód. Még mellé is lesz írva olyasmi, hogy PP Code. Tehát egyértelmű lesz. De ha nincs internetbankod, akkor be kell menned egy bankfiókba, és ott megmondják neked. További nehezítés, hogy ha nem internetkártyát használtál, hanem a folyószámládhoz tartozó electron jellegű kártyát, akkor napokig is eltart, amíg megkapod ezt. Főleg az OTP-s ügyfelek panaszkodtak erre. De ha rendes internetkártyád van, akkor annál percek kérdése az egész.
2015. júl. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudtommal internetkártyának minősül az, akinek van netbank azonosítója és jelszava, amikkel be tud lépni, hogy lássa, mi jött le és mit utaltak rá a számlaszámára. Vagy tévedek? Ha nem, akkor be kéne mennem a bankba, és ha elmagyarázom, hogy regisztráltam paypal-ra és nem kaptam semmi aktiváló kódot a netbankon vagy e-mailben, akkor ott helyben megadnák a paypal aktiváló kódot? Mert még egyszer írom nem kaptam értesítést 2x sem, hogy 400 Ft leszedtek.
2015. júl. 9. 13:10
 5/12 anonim ***** válasza:

Az internetkártya nem egészen az. Annak az a lényege, hogy van egy elkülönített bankszámla, amihez a kártya csatolva van. Arra a számlára mindig annyi pénzt raksz rá a folyószámládról, amennyit el akarsz költeni. Így nem tudnak lehúzni téged még akkor sem, ha ellopják a kártya adatait, hiszen nincs fedezet a kártya mögötti számlán, csak mindig annyi, amennyit ráraksz. Ez az egyik fele. A másik fele, hogy az internetkártya nem kerül legyártásra fizikailag, hanem csak egy adatsor, a szokásos dolgokkal, mint kártyaszám, lejárat, stb. A harmadik különbség pedig az, hogy a folyószámlához általában járó electron kártyákhoz képest egy magasabb rendű kártyának felel, a dombornyomottal egyenértékű. De csakis online használatra alkalmas. Na a lényeg, hogy ha ilyened van, akkor nem kell napokig várni, amíg a bankodnál könyvelésre kerül ez a 400 forint, hanem azonnal megjelenik a kód. Nekem is így volt. Perceken belül kész volt az account hitelesítése. Míg mások, főleg OTP-sek napokig várnak, amíg ez a tétel megjelenik a tranzakciós listában.

A te esetedben az a megoldás, hogy vársz pár napot, és ha akkor sincs semmi, akkor bemész a bankodba érdeklődni. De szerintem 3 munkanap alatt meg kellene lennie.

2015. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy bizonyos bankoknál az internetkártyát mint tájékoztató eszközt legyártják, de nincs rajta sem mágnescsík, sem chip. Tehát csak arra jó, mint egy papírfecni ami felírsz valami fontosat. Jobban néz ki, de fizikailag nem használható.
2015. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A képen látható, hogy 24 órán belül ha aktiválom visszakapom a 400 Ft-ot. Mi lesz, ha majd pár nap után jelenne meg a netbankban az, hogy 2x is leszedett a paypal 400 Ft-ot? Nem kapom vissza az egyik részét?
2015. júl. 9. 13:27
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz angolul, akkor NE HASZNÁLD A PAYPALT!


Az van odaírva, hogy a számlatörténetedben kell keresni a kódot, a tranzakció közleményében lesz benne a kód.


Másodszor: az van odaírva, hogy az aktiválás után 24 órával írják jóvá a pénzt, nem pedig az, hogy 24 órád van aktiválni.


A négyjegyű kódodat megtalálhatod a netbankban, a számlatörténetedben, miután azt lekönyvelik, ami kb 2-4 munkanap, illetve a hó végi számlakivonatodon. Ha nagyon sürgős, akkor megkérdezheted telebankon keresztül, vagy a bankfiókban.

2015. júl. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na bementem a bankba, azt mondták ilyesmivel nem foglalkoznak, ha valami a paypal-tól jönne azt a netbank nem jelezné. Azt is mondták, hogy nézzem meg az elérhetőségeiket...
2015. júl. 9. 14:42
 10/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem fejtetted ki érthetően, hogy mit szeretnél.


a) várd meg, amíg lekönyveli a bank a tranzakciót és megjelenik a számlatörténetedben a netbankodban, vagy


b)menj vissza a bankfiókba vagy hívd a telebankot és mond szó szerint a következő szöveget (behelyettesítve a konkrét napot) :


"XX. napon történt a kártyámmal egy internetes bankkártyás tranzakció, 400 forint értékben, melynek kedvezményezettje a PayPal. Legyen szíves a tranzakció közleményét megnézni nekem a rendszerben. A közleményben megtalálható a következő karaktersor: PP* és utána négy szám. Nekem erre a bizonyos négy számra lenne szükségem, köszönöm szépen a segítségét."

2015. júl. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!