Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Folyószámlahitel hogy működik?

Folyószámlahitel hogy működik?

Figyelt kérdés

Üdv.


A helyzet az hogy szükségem lenne 80 max 100e ftra. Diákmunkára járok, de ahogy tudom folyószámlahitelt tudok kérni. már másfél éve ugyan ott dolgozom, a fizum átlagban suli miatt 40-50e ft között van. Attól függően hogy hány nap van egy hónapban. A kérdésem az lenne hogy mennyit kéne fizetnem havonta? Illetve ha kapok egy nagyobb összeget ami nem a fizetésemből származik azt felhasználhatom arra hogy csökkentsem a törlesztőt? Köszönöm.



2015. júl. 9. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

melyik banknál vagy?


amúgy tök mindegy, mert ennyi havi jövedelemhez tuti nem adnak folyószámlahitelt, sőt semmilyent, pláne, hogy nyilván 25 alatt vagy

2015. júl. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3-6 havi rendszeres hitelezhető jövedelem mellett általában 3 havi munkabérnek megfelelő összeget adnak mint folyószámlahitel. Mivel folyószámlahitel, nem törlesztője van, hanem kamata, amit havonta levonnak, és abban a pillanatban amikor pénz érkezik a számládra /fiztetés pl/ rögtön kevesebbel tartozol már. Persze ameddig tart a hitelkereted mehetsz megint "mínuszba"
2015. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

otp banknál van számlám, igen nem vagyok még 25. 22 éves vagyok.


Szóval tegyük fel 40e ftot kapnék akkor mennyit vonnának le?

2015. júl. 9. 21:43
 4/4 anonim ***** válasza:
A folyószámlahitel úgynevezett rulírozó hitel. Van egy keret, amit kimeríthetsz, és folyamatosan töltődik, amikor pénz kerül a számládra. Ha úgy döntesz, sosem fizeted vissza, lehetsz folyamatosan mínuszban éveken át, de ezt nem ajánlom a magas kamat miatt.
2015. júl. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!