Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Kúria döntése a Lombard...

A Kúria döntése a Lombard Lízing Zrt ügyében hogy érint engem, mi a teendőm?

Figyelt kérdés

[link]


2007 óta van 120 hónapos lízing szerződésem a Lombard-dal, fix konstrukcióm volt, de 2 éve rá terhelik az árfolyamkülönbözet, amit a Kúria most semmisnek nyilvánított.

Kérdéseim:


1. Ezután nem kell árfolyamkülönbözetet fizetnem, csak a fix törlesztőt?

2. Visszakapom az eddig jogtalanul levont több százezer forintot, vagy az eddig befizetett összegre ez a döntés nem vonatkozik?

3. Nem történik semmi, ha nem perelek én is.


Eddig sem történ szinte semmi.


Elszámolás:


Kaptam levelet, hogy 128 ezer forintot vettek el jogtalanul. Következő hónapban nem kaptam csekket, én naiv gondoltam, hogy biztos 2 hónapig nem kell fizetnem, és így letudják a 128 ezret. Utána kaptam egy levelet, hogy 2700 forintot kapok vissza, és nyilatkozzak az átvétel módjáról, következő hónapban pedig megkaptam a 2 havi csekket, tehát 110 ezer forintot kellett egy összegbe befizetni. Magyarul nem kaptam semmit. Arra viszont sose jövök rá, hogy hogy jött ki a 2700 Ft és, hogy hova lett a 128 ezer.



#deviza #lízing #kúria #ÁSZF #Dr.Bihari Krisztina
2015. júl. 12. 10:04
 1/1 A kérdező kommentje:

Fejlemény:

1 hete befizettem a 110 ezer forintot, erre ma kapok egy felszólítást, hogy 27 ezer hátralékom van még.

Azt azért hozzáteszem, hogy minden csekket befizetek határidőre, ezért megint értetlenül állok az újabb követelés előtt.


Ma eldöntöttem, hogy jövő hónaptól csak a havi fix 29 ezres részletemet fogom fizetni és figyelmen kívül hagyok minden egyéb fizetési kötelezettséget és felszólítást. Lehet ebből bajom? Most úgy érzem, hogy nem. Elvileg semmit nem tehetnek, de ha mégis tesznek, garantáltan ők húzzák a rövidebbet.

2015. júl. 14. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!