Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csináljak 30 ezer dollárral?

Mit csináljak 30 ezer dollárral?

Figyelt kérdés
Van ennyi megtakarításom, amit külföldi munkán szereztem. Nem értek hozzá, elkölteni nem akarom, és arra gondoltam, hogy semmit nem csinálok, és hagyom a számlán. De ez is lehet kockázatos, mert az előző 2 évtizedben volt úgy, hogy tartósan sokat veszített a dollár az értékéből. De annak se látom értelmét, hogy egy jobb árfolyamon forintra váltsam az 1 %-os kamatok mellett.

2015. júl. 24. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
befektetni. stb. állam papír
2015. júl. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A dollár az egyik legstabilabb valuta. Én ugyan nem váltogatnám semerre, az biztos.


Sőt, a forint megtakarításaimat is időnként dollárra váltom, mert a forintban messze nem bízok annyira (se az euróban vagy svájci frankban), mint a dollárban.

2015. júl. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na én is erre gondolok, de korábban olyan sokat esett a dollár az euróhoz képest, hogy ez elbizonytalanít. Ha jól emlékszem, mikor az euró indult 2002-ben, nagyjából 1-1 volt az árfolyam, aztán nagyon sokáig egy euró 1,2, sőt 1,3 dollár körül is volt, és még most se érte el az 1-1-et az árfolyam, bár már közelít hozzá.
2015. júl. 24. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 2.-el.

De akkor gazdasági válság volt, most 10-15 évig nem fog a dollár esni, sőt ahogy beindul a kamatemelés még tovább fog erősödni.

2015. júl. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Megoldás: porlasztás. Egy része dollár, egy része euró, egy része forint, vegyél különböző állampapírokat, részvényalapokat, egyéb befektetési alapokat/ETF-eket stb.
2015. júl. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért váltanád át forintra?? Attól, hogy itt élsz, és a forintot ismered, attól még nem lesz értékállóbb pénz, max azt hiszed. A dollár nagyságrendekkel biztonságosabb, de az euró vagy a svájci frank, és még sorolhatnám. Ha közép-, vagy hosszútávon gondolkodsz, nyugodtan tartsd több devizában a befektetéseidet. Forintban szerintem a rövid távú befektetéseket érdemes tartani, illetve azt a pénzt amit tényleg elköltesz. Középtáv alatt 3-5 évet értek.
2015. júl. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!