Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Folyószámla-hitel? Ha 2-3...

Folyószámla-hitel? Ha 2-3 hónap alatt visszafizetem, nem lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés

Két különböző banknál vagyunk, az egyik azt írja a honlapján, hogy a futamidő 1 év, a másiknál 3 év.

Akkor nem lehet visszamondani hamarabb? Vagy valami plusz díjat kell fizetni, ha megszüntetem a folyószámla-hitel szerződést?


2015. júl. 28. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Rulírozó hitelt nem kell megszüntetni, van egy keret, amit folyamatosan használsz fel, és töltesz vissza. Ha visszatöltöd teljesen, akkor nincs kamat, amit felszámítanak. Rendelkezésre állási díjat persze felszámíthatnak a bankok így is, de nem mindegyik számítja fel, van amelyiknél a hitelkeretet büntetlenül meg lehet tartani úgy, hogy folyamatosan pluszban van az egyenleg.

A felmondásnak persze lehet díja, meg sok minden másnak is, semmiért sem tilos pénzt felszámolni, de ha nem írod meg, melyik bank, és milyen számla, akkor senki sem tud rajtad segíteni.

Szerintem hívd fel a bankot, és kérdezd meg, mi mennyibe kerül, ennek alapján eldöntheted, hogy megszünteted-e a hitelkeretet.

2015. júl. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Erste bank.

Ha nem lehet megszüntetni, akkor igénybe sem veszem.

2015. júl. 28. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!