Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Paypallal kapcsolatban lenne...

Paypallal kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

Külföldről utaltak nekem pénzt, meg is kaptam a megerősítő emailt, ugyanakkor a paypal oldalamra ha belépek 0 USD/HUF egyenleget ír ki, illetve az internetbank számlámra sem érkezett még pénz. Mennyi időbe telik, vagy pontosan hogy működik ez? Mert emailbe meg már megkaptam, hogy átutaltak nekem x dollárt.

Köszönöm előre is a segítséget. :)



2015. júl. 29. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a gyenge angoltudásokra apellálva akarnak átverni téged. A módszer az, hogy kapsz emailt amiben az van, hogy "invoice" vagy "bill from" és mögötte egy összeg. Te naivan azt hiszed, hogy te kaptál ennyit. valójában csak egy számlát, fizetési kérvényt nyújtottak be feléd. Számos ilyen esetet láttam már ezen az oldalon. Tehát ha azt látod a Paypal fiókban az aktivitás résznél, hogy "invoice" vagy "bill from" akkor te nem kaptál semmiféle pénzt. Ha kaptál volna, akkor a balance-ban szerepelne, illetve az email tárgya az lenne, hogy "notification of payment received"

No,s mit látsz a levélben és a Paypal fiókodban?

2015. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
szüleimnek akartam segíteni ezzel az eladással, mert jófogáson hirdettek meg egy terméket. csak hát tényleg most így belecsöppentem és utána akarok ennek azért járni.
2015. júl. 29. 15:37
 3/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
Csak nem nigériai a vevő?
2015. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
najó 1-ső hagyjuk már :D gondolom tud angoul a kérdező. várj pár napot, amíg megérkezik, elvileg paypalon is fenn van h pending x huf .
2015. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

de amúgy szerintem tényleg kamu... :/ ti mit gondoltok?

a paypal oldaltól kisbetűvel jött az email így:

service@intl.paypal.com

és az az email üzenet amit így kaptam, hogy you've received payment from ...ettől a jó isten tudja kitől, nagy S és nagy I-vel külöbözik:

Service@Intl.paypal.com


szerintem azt hiszik nem veszik észre, de szerintem most rámehetett ezzel a hülyeségemmel valami vírus is a gépemre :SS úristen segítsetek

2015. júl. 29. 16:21
 6/11 anonim ***** válasza:

# 4


Ne hagyjuk már, mert ez egy valós opció. Amit te mondtál, hogy "pending" az nem életszerű, mert ha pénz érkezik az accountba, akkor az azonnal látható és elérhető. Pending státuszt akkor láthatna a kérdező, ha már withdrawolta volna a pénzt a bankszámlájára. De ezt nem tette meg, hiszen még nem is látta a pénzt az accountjában. Nincs itt semmiféle átfutási idő. A kérdezőt át akarják ejteni. Nem kellene elbagatellizálni a dolgot.

Kérdező: mi volt az email pontos tárgya? A teljesen szabályos értesítés így néz ki:

tárgy - Notification of payment received

levél eleje: hello (teljes valódi neved, nem általános alany pl dear customer!

You received a payment of (összeg megnevezés) from (küldő teljes neve) zárójelben az email címe.

Thanks for using PayPal. You can now ship any items. To see all the transaction details, log in to your PayPal account. (...)

Így kellene kinéznie.

2015. júl. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Közben megkaptam privátban a részletes információt. Ez alapján kamu az egész. Kezdve ott, hogy a Paypal a teljes neveden szólítana, míg a csaló nem tudja a teljes nevedet, így általános alanyt használ, ami egyből szemet szúr.
2015. júl. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

tényleg kamu volt. de nem voltam hülye hogy utalgassak a semmibe, de azért jól elpróbálta hitetni. :D

amúgy se értettem mit akar. western unionon keresztül akarta elküldetni a szállítási díjat amit ő "elküldött.. nem jött össze neki. ez egy tranfer csaló cég. nem tudom kik ezek de paypal nevében a tranfer@intll.com email címen küldték a levelet amit pl most vettem észre xd de ez csak melléked, de hamarabb is szemetszúrhatott volna.

Mert úgy tűnt mintha a service.intl@paypal.com-tól kaptam volna a levelet, de valójában nem. mert ez volt a név: Service.lntl@paypal.com


ezzel az email "i" és "l" (ell) betűjének megváltoztatásával tudnak trükközni. vagy nem.

jó móka volt.:D

2015. júl. 29. 23:37
 9/11 A kérdező kommentje:
szerintetek a nevemmel, lakcímemmel, email címemmel tudnak mit kezdeni?
2015. júl. 29. 23:51
 10/11 anonim válasza:

Szia!

"szerintetek a nevemmel, lakcímemmel, email címemmel tudnak mit kezdeni?"

Tudnának de nem fognak. Sehonnan bitang emberek akiknek csak a pénzed kell, minden más csak eszköz, közbenső lépcső a végső cél eléréséhez.

Amúgy email címekben a kis és nagybetű nem számít, más fajta elírás lesz ott. Én pl "service@paypal.com"-nak álcázott, de valójában "service@lntlpaypal.com" címről kaptam átverős értesítést. Ez azért elég látványos. Azert "vicces" mert a "service@lntl.paypal.com"

2022. jan. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!