Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért utasított el a Cetelem...

Miért utasított el a Cetelem Bank?

Figyelt kérdés
Szerettem volna egy televíziót vásárolni 0% thm-el a Media Marktban. A kèrelmemet a Cetelem Bank elutasította annak ellenére, hogy soha nem vettem még fel hitelt, rendszeres jövedelemmel és stabil munkahellyel rendelkezem, nem szerepelek adóslistán. Az üzletben a hölgy nem adott ki semmi infot miért utasították el, ellátogattam személyesen a bankba ahol szintén nem mondtak semmit, telefonos ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy banki titok és nem mondhat ő se semmit. Egyszerűen nem értem mi alapján döntöttek így illetve azt nem értem mièrt nem indokolták meg az elutasítás okát és mièrt nem tudhatom meg mikor jogom van tudni mi a probléma. Hova forduljak ezek után ? Interneten már tettem panaszt a honlapjukon de szeretnék nagyon utána járni mi lehet a probléma mikor minden rendben nem tartozom senkinek se semmivel. Szeretném kideríteni és keresem az okokat. Valaki járt már hasonló cipőben ezzel a bankkal ?
2015. júl. 31. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges, hogy veled azonos lakcímen van valaki, aki BAR-listás?
2015. júl. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem! Velem azonos lakcímen pontosabban az anyukámnak is van egy o%thmes hitele amit fizet rendesen es meg van belolle hatra 3 honap. Szinten Cetelem Bank...neki szo nelkul megadtak.
2015. júl. 31. 21:48
 3/10 anonim ***** válasza:
talán az életkorod volt a gond (van olyan bank aki 21 év alatt nem nyújt kölcsönt) bár ezt az ügyintézők is tudják
2015. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy áruvásárlási hitelt az alábbi okok miatt utasíthatnak el (főleg, ha ebből több is igaz rád):


- túl fiatal életkor (25 év)

- semmi ingó és ingatlan vagyon

- alacsony jövedelem

- alacsony kp-s bér

- problémás munkáltató

- egyedülálló

- meglévő egyéb hitelek, (hitelkártya, hitelkeret is hitelnek számít)

2015. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor miert irjak ki, hogy 18 evet be kell tolteni ez is kell a hiteligenyleshez. Akkor en most 25 eves koromig nem vehetek semmit se...szep orszagban elunk !!! Koszonom azert a valaszokat !
2015. aug. 1. 08:31
 6/10 A kérdező kommentje:
22 eves vagyok jovo ev elejen 23, stabil allami cegnel dolgozom magyaran vasut, van rendszeres jovedelmem, az hogy nincs sajat lakasom csak a paromnak es egyedulallo vagyok papiron...ez nekik miert kell, hogy szemet szurjon? Felhaborito !!!
2015. aug. 1. 09:16
 7/10 A kérdező kommentje:

4.valaszolo koszonom hogy felreszletezted. Ebbol 3nak nem felelek meg. Nem vagyok 25 eves, egyedulallo vagyok es nincs sajat lakasom.

De azert ez botrany, hogy emiatt nem vehetek magamnak semmit. Ebbe aztan nagy fairplay nincsen.

2015. aug. 1. 09:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, azt kellene megértened, hogy a hitelnyújtás üzleti vállalkozás. Az, hogy kinek adnak hitelt a bankok, kinek nem, milyen szempontok szerint szelektálnak, a saját döntésük. Minden joguk megvan, sőt kötelességük, hogy óvatosak legyenek (prudens működés), mert a részvényeseik elvárják, hogy nyereségesek legyenek, ehhez viszont az kell, hogy a kihelyezett hitelt kamatostól visszakapják. Nincs abban semmi botrányos, ha egy bank kockázatosnak tartja hitelezési szempontból a vagyontalanokat, hiszen a behajtásnál ettől a rétegtől a legnehezebb visszaszerezni a pénzt. A bankok statisztikai adatokból dolgoznak. A 25 év alatti egyedülállók szintén kockázatosak, hiszen nekik, ha az átlagot nézzük, még instabil a helyzetük. Logikusan végiggondolva szerintem teljesen érthető, hogy a bankok azoknak szeretnének hitelt adni, akiktől a legnagyobb esélyük van visszakapni a pénzt. Már iért ne vásárolhatnál 25 éves korod alatt? Ha a hitel részleteit ki tudnád fizetni, akkor pár hónapon belül össze is tudod rakni a termék árát.
2015. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Es akkor telefont meg tudtam venni a Telenornal 140.000-ert elofizetessel...-.-

Es akkor a hiteligenyles felteteli kozott ne a 18 ev eletkor betoltes legyen hanem akkor kerek perec irjak oda, hogy kinek adnak hitelt...csak az tul egyszeru lenne igy meg amit kiirnak, hogy ezen feltetelknek kell megfelelni az meg csak marketing. En akkor se ertem ezt az egeszet es nem is fogom soha se megerteni.

2015. aug. 3. 19:18
 10/10 anonim ***** válasza:

A bankok által leírt 18 éves életkor, a legalább minimálbért elérő jövedelem csak alapfeltétel, ami nem azonos az ELÉGSÉGES feltétellel. Semelyik bank nem fogja neked "kerek-perec" leírni, milyen feltételekkel ad hitelt, mivel egy banknak bármikor joga van nemet mondani minden indok nélkül. Hitelt adni attól még nem kötelező, mert Te teljesíted a kérelem befogadásához szükséges alapfeltételeket.

Pl egy olyan ügyfél, aki ugyanannyi idős, mint pl Te, de van lakása, autója, van többéves munkaviszonya, egész más megítélés alá esik hiteligénylés szempontjából, mint akinek semmilyen értékelhető vagyona nincs, ezért nem lehet egyértelműen leírni, hogy hány éves kortól adnak hitelt, mert ez nem egy egzakt tudomány.

Így már érthetőbb?

2015. aug. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!