Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Raiffesien megtakarítási...

Raiffesien megtakarítási számla tényleg ekkora lehúzás?!

Figyelt kérdés

Szeretnék egy számlát, ami a fő számlám mellett működik és amihez a kártyámmal nem lehet hozzáférni.(Kártya elvesztésekor ez biztonságosabb).

A Raiffeisennél szimpatikus volt, hogy a megtakarítási számla számlavezetési díja 0 Ft, a kamatok ugyan szerények, de nem is a kamatok miatt érdekel ez a konstrukció.

A bankszámlák költségeit taglaló hirdetményben az áll, hogy "Átvezetés saját számlák között (eseti és állandó).....DÍJMENTES"

Ebből én arra következtetnék, hogy a megtakarítási és a fizetési számla közötti pénzmozgatás díjmentes.

DE NEM!

Van ugyanis a megtakarítási számlának egy külön hirdetménye, ahol az alábbi tétel szerepel:

"Átvezetés saját számlára Megtakarítási Számla terhére 0,30%, min. 463 Ft, max. 11.721 Ft"

Vagyis ha átrakok mondjuk 200.000Ft-ot a megtakarítási számlámra, az ingyenes (mert a fizetési számla hirdetménye vonatkozik rá), viszont ha vissza akarom vezetni, akkor az 200.000 - 0,30% = 600Ft!

Ennek így mi értelme van?!

Ugyanakkor az éves kamat sávos és éppen a nagyobb összegű megtakarítást bünteti, ergo az éves kamat kb. a fele annak, amennyit fizetnék a visszavezetésért.

Én értettem valamit félre, vagy ez tényleg ekkora lehúzás?



2015. aug. 2. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Te azon rendkívül ritka egyedek közé tartozol, akik elolvassák a hirdetményt, és abból jönnek rá a "turpisságra". Szerintem örülj neki, ezt így kell csinálni. A neten számos bankszámla összehasonlító oldal van, a szimpatikusaknak lapozd át hirdetményeit/kondíciós listáit. Ajánlom nézz utána az OTP Simple-nek esetleg, én is az alacsony költségekre hajtok, és eddig nekem ez a legolcsóbb.
2015. aug. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A Simple tényleg nem rossz, bár vannak benne felháborítót tételek, pl. "Ügyintézési díj"

"Bankfiókban 498 Ft/nap" "Telefonos ügyintézői szolgáltatáson keresztül 248 Ft/nap".

Vagyis ha épp egy bankfiókjuk előtt sétálsz és bemész elintézni valamit, amit mondjuk nem lehet online, akkor lehúznak 500Ft-tal? Nem mintha az 500Ft a világ pénze lenne, de akkor is gáz szerintem.

A Reifinél ingyenes a számlavezetés, 100 ezerig ingyenesek az átutalások minden irányba, ingyenes a csoportos beszedés, meg a devizaszámla vezetése is.

Cserébe érkeznie kell 150e forintnak minden hónapban, de az azt hiszem 35 év felett a Simple csomag díjmentességének is feltétele...

2015. aug. 4. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!