Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit lehet tenni olyankor, ha...

Mit lehet tenni olyankor, ha például egy internetes oldalon feltüntetett számlaszámra kell pénzt utalni és az oldalon véletlenül rosszul van feltüntetve a számlaszám és így valaki más száma kerül oda én pedig arra utalok?

Figyelt kérdés

Ilyenkor azé lesz a pénzem és nem lehet mit tenni? Vagy a Bank vissza tudja szerezni? Netán ilyenkor megtéríti aki rosszul írta ki a számlaszámot?


(Nem történt meg ez, csupán érdekel, hogy ilyen eset ha megtörténne mit lehetne tenni, mivel olyan egyszerű elírni egy számot és nem észrevenni)


2015. aug. 4. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
A számlaszámot nehéz véletlenül elgépelni, mivel tartalmaz ellenőrző kódot. Ha mégis rossz számra ment a pénz, akkor a bankodon keresztül lehetőség van arra, hogy visszakapd a pénzed, igényelni kell, a másik félnek pedig a beleegyezése. Amennyiben nem egyezik bele annak ellenére, hogy jogtalanul (még ha véletlenül is) kapta a pénzt, akkor jogi útra terelheted a dolgot.
2015. aug. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Érdekelne hogy mi is az az ellenőrzőkód! Csak mert szerintem ez marhaság.
2015. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Aki pénzt vár a számlájára, az ellenőrizze le kétszer is, hogy jó számokat gépelt-e be! Akár össze is olvashatják mással.
2015. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ellenőrzőkódról azt olvastam, hogy azok a 8. számok és ha végigszorozzuk a 9,7,3,1 számsorral az összes számot és össze adjuk őket akkor 10-el osztható számot kell kapni.

Ez nagyon szép na de, ha pl. megváltoztatok a jó számlaszámba két darab számot akkor elérhetem, hogy szintén tízzel oszthatót kapjak ha szorozgatok, mégis rossz a számlaszám, vagy valaki másé..szóvel ennek nem sok értelmét látom.

2015. aug. 4. 18:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es: mielőtt marhaságot kiáltasz bátran nyúlj a google-höz: [link]


("Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek. Álmodni képes.")

2015. aug. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Minimum két számjegyet kell elírni, hogy véletlenül egy létező másik számlaszámra utalj, ennek viszonylag kicsi az esélye, bár nem lehetetlen. Az első válaszoló teljesen korrekt választ írt, osztom a véleményét.
2015. aug. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: lehetséges olyan számlaszám elgépelést csinálni, hogy az ellenőrző számon ne akadjon fenn, csak akkor meg valószínűleg máshol fog fennakadni. Annak ugyanis kicsi az esélye, hogy több helyen el van gépelve a számlaszám, emiatt megfelel az ellenőrző számnak, és mellette még egy valid bankot hozol ki véletlenül (és ugye az alap felvetésed, hogy mindez véletlen történik elgépelés miatt).


Azért azt gondolhatjátok, hogy a rendszert elég okosan találták ki ahhoz, hogy ne a GYK kétkedői jelentsék a problémát...

2015. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
:) azért vicces, hogy egy teljesen helyes választ lepontoz mindenki, gondolom az is, aki kételkedik abban, amit 2 perc google kereséssel megtalált volna :P
2015. aug. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit :) köszi a válaszokat :D
2015. aug. 4. 18:49
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
nos, jogos, valóban nem tudtam jól.
2015. aug. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!