Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP-nél lakáshitelre hány...

Az OTP-nél lakáshitelre hány százalék önerő kell?

Figyelt kérdés
Illetve, hogy oldható meg hogy ne kelljen? Mert olvastam egy ilyen opciót: " A vételár 100%-a csak akkor vehető fel, ha az adott ingatlant áron alul értékesítik." 2 200 000Ft a vételár.

2015. aug. 18. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
használt 20% új 40%
2015. aug. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2,2 milliós ingatlanra egyáltalán nem is biztos, hogy adnak lakáshitelt.
2015. aug. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, Köszönöm. És a 10%-os foglaló beleszámít az önerő 20%-ába?
2015. aug. 18. 11:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért ne számítana bele?
2015. aug. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt a banknak elég utána már papíron igazolni, hogy odaadtam az eladónak? Nem kell neki egyben mutatni a 440 000Ft 20%-ot?
2015. aug. 18. 11:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kell semmit mutatni a banknak. A szerződésnek kell X-ről szólnia, és hitelt _maximum_ X 80%-ra ad(hat) a bank. Ettől felfelé természetesen eltérhet a bank, és kérhet magasabb önerőt.


A probléma az, hogy jön majd egy értékbecslő, megnézi az ingatlant, és ha úgy dönt, hogy nem ér annyit, amit a szerződésbe írtatok, akkor nem ad a bank hitelt.


Egyébként ilyen kis összegre amúgy sem biztos, hogy d, egy 2.2 millás ingatlan nem tűnik túlzottan forgalomképesnek.

2015. aug. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
OTP-s lakáshitelemhez 0 ft önerő kellett, mert többet írtunk a szerződésbe, és beleírtuk, hogy azt az összeget már átadtam kp-ban előlegként.
2015. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell a banknak semmit sem megmutatni, csak a szerződést. Az az eladó problémája, hogyan szerzi meg tőled az önerőt, nem a banké. A bank csak azt nézi, hogy ha van egy ingatlan, arra ne adjon több hitelt, mint a menekülési értéke, amin gyorsan el lehet árverezni.
2015. aug. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd többet írunk rá mi is a szerződésre, lehet az lesz.
2015. aug. 18. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!