Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nekem tartozik hivatalosan -...

Klarissza001 kérdése:

Nekem tartozik hivatalosan - Közjegyző előtt - egy magánember. Már egy éve próbálkozik egy adósságbehajtó cég. Eleinte lassan, de működött mostanában viszont semmi. Lenne valakinek hatásos ötlete, megoldása?

Figyelt kérdés
Behajtásnak, letiltásnak nincs értelme. Sajnos nincs semmi a nevén, hivatalos állása, lakcíme sincs. Tudjuk hol lakik, de így hivatalosan nem mennek oda.

2015. aug. 20. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Jutottál valamire? Velem is ugyanez a helyzet....
2015. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Annyi történt, hogy én akarom a kezembe venni az ügyet és felmondtam a behajtó céggel a szerződést, erre most ők egyösszegben szeretnék a "sikerdijat" mivel ők vitték el az adóst a közjegyzőhöz. (Én azt nem is akartam, mert tudtam h nincs értelme.)Pénz azóta sincs, most velük is bírkózhatok!Hááát behajtó céghez senki ne menjen!
2015. szept. 26. 20:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Valahogy pedig csak a pénzünkhöz kell jutnunk!

Nekem 1,2M-val tartozik.

2015. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Sajnos nem sok esély van. Ha ennyire "behajthatatlan" az ember, akkor lehet, hogy jobb, ha lemondasz róla.

A közjegyző előtt tett nyilatkozata alapján küldethetsz neki MOKK-os fizetési meghagyást, amit ha nem kifogásol meg, akkor mehetsz a bíróságra letiltatni a fizetéséből, ha megkifogásol, akkor pedig bíróságra, hogy bizonyítsd a jogosságod. Nyilván tudod is ez alapján bizonyítani, így a bíróság letiltatja a fizetéséből.

Ha nincs állása, akkor meg sajna figyeltetni kell, hogy mikor lesz, hogy a bíróság kiküldesse a letiltatást a munkahelyére. Ha munkahelyet vált, újra utána kell menni. Nagyon macerás és hosszú ideig tart az egész.

Keményebb dolgok felé ne menj el, mert sokkal nagyobb galiba lesz Neked belőle. Az életedet tönkreteheted, ha nem hivatalosan keménykedsz.

Szóval gáz az egész. Csak annyit tehetsz, hogy folyamatosan felszólítod, így nem évül el. Ha jól tudom.

2015. nov. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Sajnos Én is igy jártam de semmit se tudsz csinálni .Most albérletben lakom miatta de soha nem fogja megadni a pénzemet, az albérlet felét is neki kellene fizetnie.Ha valaki tud valami okosat szivessen elfogadom.
2016. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sajnos Én is így jártam, se munkája se tulajdona nincsen. Várjak, figyeljek hogy lesz-e munkája vagy örököl valamit, ezt tanácsolták... Én most azon gondolkodom, hogy feljelentem a NAV-nál.
2016. júl. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Követeléskezelő cégekkel is meg lehet egyezni erre is érdemes követeléskezelőhöz fordulni... De az biztos , hogy oda kell figyelni mikor szerrződéskötés esedékes, mint ahogy amikor kölcsön adunk valakinek...
2016. aug. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Közjegyző előtt tett tartozáselismerés végrehajtható okirat, nem kell hozzá Fizetési meghagyás, azonnal kérni lehet rá végrehajtási záradékot és elindítani a végrehajtást!
2016. aug. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!