Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP egyenleg lekérdezés...

OTP egyenleg lekérdezés online, biztonságos?

Figyelt kérdés
Az OTP-nél mondták, hogy menjek be az oldalukra, és ott az egyenleg lekérdezésre rámenve, írjam be a kártyaszám utolsó 10 számjegyét, illetve, a számlaszám utolsó három számát. Csak most az a kérdés, hogy ez mennyire biztonságos, hiszen már olvastam, hallottam olyan csalókról, hackerekről, akik így letudnak pénzt emelni a bankszámlákról. Igaz ez, mert nem értek hozzá?
2015. aug. 24. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nyitnék egy Netszámla csomagot, és akkor bármikor meg tudod nézni az egyenlegedet. Ehhez úgy tudsz belépni, hogy netbanki belépésnél beírsz pár számot, jelszót, amit csak te ismersz+ még a telefonodra kapsz egy 8 jegyű kódot - ennek beírása után jutsz el a számlaegyenlegedhetsz. Na ez biztonságos - legalábbis évek óta így használom és még nem lett bajom :-)
2015. aug. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igy nem tudnak 'lecsalni' semmit. Ha nem valami e-mailen kapott linket kovetve jutottal el az oldalra, hanem beirtad kezzel a www.otp.hu-t, es a bongeszod nem kezdett el visitani hogy nem biztonsagos a kapcsolat, nincs gond.
2015. aug. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amennyiben a böngésződben a cím sorban te magad adod meg, illetve te magad írod be az OTP bank web oldalának a [link] címét. Úgy biztonságos. Na már most magával a bank kártya számával és az úgy nevezett tele kóddal (tele kód, alap esetben, a bank számla útólsó 3 szám jegye), vásárolni nem fognak tudni. Mert a tele kód és a CVC2 kód nem ugyan az. Internetes vásárlásokhoz 4 dolog kell! 1., Bank kártya szám. 2., A bank kártya tulajdonosának neve. 3., CVC2 kód. és 4., Bank kártya lejárati idő, hónap / év formátumban. Az OTP bank web oldalán csak a bank kártya útólsó 10 számjegye kell, és a tele kód. Internetes vásárlásoknál, pedig a bank kártya teljes (általában 16 szám jegyűek az OTP Bank kártyák) száma. Tehát nyugodtan használhatod. Én is legalább 8 éve használom, ezt a egyenleg lekérdezési formátumot, és ezalatt a 8 év alatt, még nem volt semmi gondom belőle. Tehát biztonságos! Az a lényeg, hogy te írd be a web böngésződbe a [link] oldalát.
2015. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. aug. 24. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!