Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kicsi gyereknek bankszámlát...

Kicsi gyereknek bankszámlát hol nyithatok?

Figyelt kérdés

5 éves a kisfiam.

Bankszámlát szeretnék neki nyitni, ahol a kis zsebpénzét gyűjtheti.


Keresgéltem, de az egyetlen, amit találtam a takaréknál a csemete számla. Ráadásul erről sem találok semi érdemi infót, pl kamatozás, lehet-e betétet lekötni rajta, stb.


Tényleg ez volna az egyetlen ilyen kisgyereknek?

Vagy van más javaslat?



2015. aug. 27. 11:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Gondolkozz már, 5 éves gyerek hogyan tudna bármiféle bankszámlát felügyelni? Nyissál egyet a saját nevedre, aztán megegyeztek, hogy az az övé, nélküled úgysem jut el még a bankig sem, nemhogy ott bármiben is intézkedjen!
2015. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

nem szeretnék a saját nevemre nyitni többszáz forintos számlavezetési díjjal, meg hasonlókkal.


a gyerekeknek szánt számlacsomagok általában kedvezményesek ilyen szempontból.


Nem ő felügyelné... senki nem felügyelné. Ha pénzt kap ajándékba, arra kerülne, és majd ha összegyűlik nagyobb összeg, legalább van hova nyúlni, ha jönnek az extrább igények, mint pl lego vagy új bicikli.


"Gondolkozz már", egy 5éves hogy intézkedne bármiben is egy bankban egyedül? hogy jutna el oda egyedül? hát az atm-et nem éri fel!

2015. aug. 27. 11:47
 3/16 anonim ***** válasza:
6%

"a gyerekeknek szánt számlacsomagok"


Vannak gyerekeknek szánt számlacsomagok, de nem 5 éveseknek b*aszod.

2015. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az Erste-nél van a folyószámlám, ott például lehet hozzá takarékszámlákat kapcsolni (Célbetét), annak semmilyen díja nincs, és olyan nevet adsz neki, amilyet akarsz (pl. Palika pénze). A pénz átvezetése a saját számlád és a célbetét között teljesen ingyenes mindkét irányba, felvenni a saját folyószámládhoz tartozó kártyával tudod.

Őszintén szólva, én még nem hallottam olyan jellegű bankszámláról, amit szeretnél. Gondolom, igény sem nagyon van rá. Önállóan bankszámlát 14 éves kor előtt nem nagyon bíznak gyerekre, az összes bébiszámla meg olyan, hogy oda ugyan befizethetsz bármennyit, de hozzányúlni a gyerek tud, ha elérte a nagykorúságot.

2015. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

azt tudom, hogy az otp-nél 7-14 éves korosztály a legfiatalabb, akiknek lehet nyitni.

a takaréknál találtam 3-14 éveseknek valót.

az axa manószámla-csomagja megszűnt

a k&h trambulin csomagjánál nem találom a minimum korhatárt... szóval igenis van ilyen, és én fontosnak tartom, hogy a gyermeknek küln legyen, hiszen a zsebpénzét sem az én pénztárcámban gyűjtjük azzal, hogy az amúgy a mukié... persze neki még nem fontos... de mire fontossá válik, jó lenne, ha lenne.


na meg a rokonoknál sem mindegy. nagyszülők, dédszülők részéről.

az elsődleges cél ugyanis az lene, hogy ne egy százhúszezredik porfogót kapjon a gyerek, hanem valami jelképes dolog mellett a bankszámlájára kerülhetne az ajándékra szánt pénz.

2015. aug. 27. 11:59
 6/16 anonim ***** válasza:

Csemete Számla

A Csemete számla egy olyan kiskorúak részére vezetett számla, amelyet a 3-14 éves Ügyfelek igényelhetnek, mely igénylés során nevükben törvényes képviselőjük jár el. A kiskorúak részére vezetett számla alkalmas pénzforgalom lebonyolítására és a megtakarítások kezelésére.


Kinek ajánljuk?


3-14-es ügyfeleink részére (nevükben törvényes képviselőjük jár el).


Kapcsolódó bankkártya*:


TakarékPont Kölyökkártya a 7. életév betöltését követően igényelhető a Csemete számlához.


Kapcsolódó kedvezmények**:


havi első készpénzfelvét saját ATM-ből 0 Ft.

A Csemete számla havi díja:


normál esetben: 55 Ft

családi kedvezmény esetén: 0 Ft.

Hol és hogyan igényelhet gyermekének Csemete számlát?


A TakarékPont bármely kirendeltségén számlaszerződés aláírásával."



Az a helyzet, hogy jelenleg olyan alacsony a kamat, hogy szinte teljesen mindegy, hogy hogyan kamatozik, sajnos. De ha felhívod a közeletekben lévő takarék szövetkezetet, biztosan meg tudják mondani.


OTP Juniort tudok még, de azt csak 7 éves kortól van.


De lenne egy tanácsom, ha akarod elfogadod, ha nem, nem.

Amennyiben nem előtakarékosságról beszélünk, hanem valóban a gyerek zsebpénzéről, úgy én nem tenném számlára. "Konzervatív" vagyok ez ügyben: a fiam 6 éves korában kezdett apróbb pénzeket (100 ft) kapni. Azzal hogy a gyerek a valóságban meg tudja fogni a pénzt, bemegy vele a boltba, vásárol vele, látja, mit kap érte, ezzel fejleszted benne a pénzügyi kultúrát, a pénz értékét.

Ráadásul megtanul gazdálkodni vele: volt, hogy hiába mondtam a fiamnak, ne vedd meg ezt meg azt, mert utána nem lesz pénzed, nem hallgatott rám - nem is volt egy jó darabig pénze. DE! Megtanulta beosztani a pénzt! :-)


Ugyanez bankszámlán, bankkártyával nem fog működni, hiszen nem látja a pénzt, azt hiszi, bármit megvehet, sokkal nehezebben kontrollálható pl. egy kártyás vásárlás - sokszor még felnőtteknek sem megy :D

Én pl. néha azért szoktam valamit kártyával venni, mert úgy "kevésbé fáj" :D Persze ugyanannyiba kerül, csak nem látom :D


És miért taglaltam ennyire a kártyát? mert a legtöbb számlához kártyát is adnak (jó, itt csak 7 évestől).


Fontos! A számlanyitás során a kiskorú nevében a törvényes képviselője jár el! Az ATM készpénzfelvételen kívüli, a számlával kapcsolatos tranzakciók végrehajtása során a kiskorú nevében törvényes képviselője jár el.


Számlanyitáshoz kérjük, hozzák magukkal az alábbi személyazonosító okiratokat:



Gyermek:

• a törvényes képviselő személyének megállapítására alkalmas okirat (pl.: születési anyakönyvi kivonat, vagy gyámhatósági határozat vagy személyi igazolvány)

és

• a lakcím igazolására alkalmas okirat: (pl.: lakcímkártya, diákigazolvány)



Szülő:

• személyazonosító igazolvány,

• vagy útlevél,

• vagy vezetői engedély (kártya formátumú)

továbbá valamennyi esetben a lakcímet igazoló hatósági igazolványt is.

2015. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

azt tudom, hogy a kamat miatt szinte mindegy, hogy bankban vagy a párna alatt van a pénz :/

tényleg a takarékosság lenne a cél, hogy ha valami nagyobb dologra vágyik, meg tudjuk azt venni...


a kis zsebpénze érintetlen lenne, vagyis perselynyitáskor nyilván egy részét betennénk a számlára, de persze van olyan, amivel ő "rendelkezhet" pl nyaraláskor, majálison, gyereknapon, bármilyen bazár esetén.

2015. aug. 27. 12:07
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

Előző vagyok: bocsánat, a bemásolt szöveg közepébe ment az én írásom :-(


Bár maximálisan semmi közöm ahhoz, hogy hová teszitek a gyerek pénzét, de abban azért igaza van néhány hozzászólónak, hogy az 5 éves gyereknek korai a bankszámla, azt pedig abszolút nem tartom jó megoldásnak, hogy pénzt kapjon "porfogó" helyett - szerintem simán meg lehet "nevelni" a rokonokat, hogy mielőtt vennének valami felesleges dolgot, előtte kérdezzék meg Tőled, minek örülne a gyerek? Így Te is tehermentesítve lenél anyagilag némely dolgoktól és a gyerek is örülne. A pénznek nem fog vagy később meg elvárja, s ha nem lesz, egy keserű, céltalan felnőtt lesz belőle. Szerintem....

2015. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
Miért nem teszed félre azt a pénzt neki mondjuk a felső polc egy sarkába? Miért ilyen fontos a bankszámla? Ettől ő nem lesz kevesebb senki szemében.
2015. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

nem lesz kevesebb senki szemében, ha nincs... én csak egyszerűen jó dolognak tartom a bankszámlát. most csak mi/család gyűjtögetnénk rá, később már ő tehetné rá a zsebpénzét.

és nem majd csak 18 évesen férhetne hozzá, mint az állam által nyitott számlához (ez a másik opció, hogy erre tesszük a pénzt), hanem korábban is...


a családdal persze, hogy lehet egyeztetni... de egy biciklit, számítógépet, komolyabb lego-készletet stb nem hoz senkitől az angyalka... így egy kisebb társas vagy kisautó mellé (aminek legalább annyira örül) kaphatna pénzt a számlájára sok kicsi sokra megy alapon.

2015. aug. 27. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!