Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta azonnali hitelért...

Dorcsello kérdése:

Fundamenta azonnali hitelért lennék kíváncsi, felújításra, korszerűsítésre szeretnénk felvenni. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A tegnapi nap folyamán beszéltem egy hölgyel. Ő szépen "ledarált" mindent, így még felfogni sem volt időm.

2014-ben örököltem egy kis házat. Azt szeretnénk felújítani, a forgalmi értéke nem sok 1,5 millió Ft. 5millió Ftra lenne szükségünk. A hölgy azt mondta, hogy a párom keresetére biztos hogy megkapjuk.

Itt nincs úgy, mint a bankoknàl, hogy az ingatlan forgalmi értékének el kell érnie a 4-5 millió Ft-ot? Milyen iratok kellenek a házról?



2015. aug. 28. 13:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Biztos hogy érdemes rákölteni annyit arra a házra? Hol van?
2015. aug. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ez így esélytelen, hiszen a Fundamenta áthidaló hitelei is jelzálog alapúak, tehát nem csak a párod jövedelme számít, hanem a fedezetül felajánlott ingatlan értéke.


Egy ilyen kis értékű ingatlant nem fogad el egyik bank sem fedezetnek, a Fundamenta sem. Ezt csak helyettesítő ingatlan fedezettel lehet megoldani (pl szülők ingatlana), ha az legalább 7-8M Ft értékű.

2015. aug. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szerintem érdemes, vályogház, azért annyit érdemes tudni, hogy mikor megörököltem, akkor a helyi önkormányzat megkérdezte, hogy eladni szeretném vagy megtartani, mert akkor úgy értékelnek. Értékbecslő nem volt kint a háznál. Szerintem aranyos kis ház lehetne belőle. Nem vízesedik, ninc vele semmi gond.
2015. aug. 28. 17:32
 4/14 anonim ***** válasza:
Mivel vályogház, még nagyobb a fedezeti érték elvárás.
2015. aug. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor esélytelen a dolog, ugye? :(
2015. aug. 28. 20:04
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha van egy másik lakóingatlan a családban, ami legalább 6-7M Ft-ot ér, akkor az lehet a fedezet, de a Te házad nem lesz jó.
2015. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos olyan ingatlan amire terhelhetném a jelzálogot nincs. Esetleg személyi kölcsönt megpróbálom, de nem tudom, hogy külföldi munkaviszonyból származó jöveledelemre megkaphatjuk e.
2015. aug. 28. 21:11
 8/14 anonim ***** válasza:

Külföldi jövedelemre itthon nem adnak személyi kölcsönt, de egyébként is vétek lenne többmilliós személyi kölcsönt felvenni felújításra, mert horror magas a kamat, így a havi részlet is.

Indítsatok el pl 3 db 20.000Ft-os lakáskasszát és 4 év múlva már önerőből fel tudjátok újítani hitel nélkül is a házat.

2015. aug. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A 4 év nekünk sajnos nagyon sok.
2015. aug. 28. 21:50
 10/14 anonim ***** válasza:

Olvasva az előzményeket: Nincs megoldás.

Személyi kölcsnt tényleg eszement dolog lenne ezért felvenni. Ez az ingatlan ennyit nem ér.

2015. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!