Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van lehetőség bankfiókot...

Van lehetőség bankfiókot váltani? Nagyon kiakadtam a bankomra.

Figyelt kérdés

Évek óta egy helyi bankfiókban vezetem a számlámat, eddig nem is volt velük problémám, igaz nem is sokszor mentem be, mert mindent el tudtam intézni netbankon és telefonos ügyfélszolgálaton keresztül.


Most viszont folyamatban van egy lakáshitel ügyintézésem, és úgy érzem, hogy ha megkapom a hitelt, attól kezdve szeretnék velük minden kapcsolatot megszakítani. A 40 km-re lévő másik városban is van ennek a banknak fiókja, és azt szeretném megtenni számlavezető bankfióknak. Van erre lehetőség?



2015. aug. 31. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nincs jelentőssége, melyik bankfiók van kinevezve "számlavezetőnek", bármely bankfiókban intézheted az ügyeidet.
2015. aug. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha bankot nem akarsz valtani, akkor nem kell tenned semmit, mehetsz legkozelebb barmelyik masik fiokjukba. En felvaltva intezem a banki ugyeimet ket, egymastol 200 km-re levo fiokban, mikor melyik varosban tartozkodom eppen.
2015. aug. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
71%
Magánszemélyként nem vagy bankfiókhoz kötve, az országban bármelyikben intézheted az ügyeidet ugyanannál a banknál.
2015. aug. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó, örülök neki :)
2015. aug. 31. 19:02
 5/7 anonim ***** válasza:

A bank bármelyik fiókjában intézheted az ügyeidet. A számlavezető fiókot megváltoztatni nem tudod, de ennek semmi jelentősége nincs.


Amúgy egy fiókban (főleg ha nagyobb) simán mehetsz másik munkatárshoz, gondolom nem az összesre akadtál ki, csak akivel valami probléma volt.

2015. aug. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem olyan nagy ez a bankfiók, de a bankfiók vezető hölggyel vannak problémák. Az ügyintézővel, akihez tartozok nem lenne semmi gondom, de ez a nő odajön, beleszól és okoskodik. Átkiabál bank egyik feléből a másikba. Nem megfelelő hangnemben beszél az ügyfelekkel, nem csak velünk, sokat várakoztam ott az elmúlt hetekben és hallottam, hogy beszél a többiekkel is. Ráadásul az ügyintézőkkel is minősíthetetlen módon beszél, szidja őket az ügyfélnek, a többi ügyfél füle hallatára. Pár hónap alatt már 2 ügyintéző le is cserélődött, gondolom a jó kis munkahelyi légkör miatt.


Ez csak a viselkedése, amin berágtam, de mindemellett félrevezető információkkal rá akart beszélni egy termékre, amit én nem szerettem volna, de azért átrágtam magam a hirdetményen otthon, hogy mégis miről van szó, és ö teljesen mást mondott nekem. Persze ahogy ö adta elő, úgy tényleg kedvező lett volna az ajánlata. Engem nem húzott csőbe, de tudom, hogy ha például a szüleim mennek be, akkor őket simán meg tudta volna fűzni. Ezek után nem tudok megbízni benne, ha ez a hozzáállása, hogy félrevezetem az ügyfelet, csak hogy eladjam a terméket.


És ez csak néhány kisebb problémám vele.

2015. szept. 1. 07:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok. A bankfiókban, ahol az ügyeimet intézem, minősíthetetlen hangnemben beszél az alkalmazottakkal a fiókvezető. Ez még nem elég, a várakozó ügyfelek előtt beszéli ki az ügyintézőkkel a bank más ügyfeleinek pénzügyi dolgait. Belépsz a bankba és tizedmagaddal várakozva megtudod, hogy Kiss Pista megyénkbeli nagyvállalkozónak mennyi az éves árbevétele és milyen egészségügyi kiadásai vannak.


Bankot váltani nem tudok (megtakarításokkal nem olyan egyszerű ugrálni), ezért ha épp az ország más pontján vagyok, akkor ott intézem az ügyeimet.


Nem tudom, te hol bankolsz, ahol én vagyok, ott nem lehet változtatni a számlavezető bankon. Ez viszont csak egy formalitás, hogy kinek melyik fiókot jelölik ki számlavezetőnek. Az ország minden fiókjában lehet ügyet intézni.


Az etikátlan fióki személyzetről pedig meg lehet ereszteni pár telefont és mailt a központba.

2015. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!