Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megszüntetett bankszámla...

Megszüntetett bankszámla tartozás, akadályozza a lakáshitel felvételét?

Figyelt kérdés
Közép iskolás koromban nyitottam egy számlát, trambulin számlát... Aztán úgy alakult,hogy nem használtam. De felgyűlt rajta 5000ft tartozás. Majd küldték hogy vegyem át az új kártyám,de nem tettem mert akkor nem volt közelben bankfiók, mert nem postázták ki.Így nem vettem át. Tavaly nyáron érdeklődtem az egyik fiókban hogy mi van a számlával s mondták hogy automatikusan megszűnt mert nem vettem át a kártyát. A tartozás meg ugyanannyi. Nem volt nálam annyi pénz igy nem fizettem be.most meg vissza dobtak a lakáshitelünk csak nem tudjuk miért...Szerintetek ez miatt?
2015. szept. 18. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Állítólag a bankok, pénzintézetek körében van egy u.n. "fekete-lista", amelyre felkerül azoknak a neve, stb. egyéb adatai, akik valamelyik pénzintézetnél "sárosak maradtak!" És akár rendezték, akár csak elévült a tartozás, még az azt követő 8-10 éven keresztül nem kerül le a neve a listáról.

Persze erről nem beszélnek, de ha más egyéb, elfogadható indoklást nem kaptok, akkor valószínűleg még mindig ez az igazság.

2015. szept. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanannal a banknál igényelted a hitelt, ahol a tartozás volt/van? Mert ha igen, akkor ez lehet az oka. Ha másik banknál, akkor más az oka. Fekete lista valóban létezik az ilyen ügyfelekről, de csak bankon belül. A bankok egymás között a khr-ből szerezhetnek információt az ügyfelekről, de oda így, ekkora tartozással nem kerülhetsz fel.
2015. szept. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!😊
2015. szept. 18. 16:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontosítanám az előttem írók válaszát. A KHR-be (Központi hitelinformációs rendszer) olyan - akár pár ezer Ft-os - egyösszegű követeléseket is felvezetnek a bankok, mint pl egy megszűnt folyószámlán fennmaradt 5-10000Ft -os tartozás. Ezzel nem kerültél a régi értelemben "Bárlistára", tehát ha ezt a tartozást kifizeted, akkor már a bankok nem foglalkoznak vele.

Ezen kívül minden banknak megvan a saját "fekete listája", ahová sajnos ilyen semmiségek miatt is fel lehet kerülni.

Gyakorlatilag ha kifizeted az elmaradásodat, akkor a K&H levesz a saját tiltó listájáról, de nem biztos, hogy hajlandó hitelt adni, mert ők sokkal szigorúbbak, mint pl az OTP, ezért ha így se jutsz a KH-ban eredményre, keress másik bankot.

Javaslom, hogy SOS kérj egy teljes körű KHR lekérdezést a bankban (díjmentes, kb 1 hét alatt kiküldik postán az eredményt), abból már tudni lehet, mit kell csinálni.

2015. szept. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!