Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házastárson behajthatják a...

Házastárson behajthatják a bankok a tartozást?

Figyelt kérdés
Ha nem tudom fizetni hiteleimet, mit tud tenni a bank? Házastársam nem szerepel egyik hitelemnél sem, sem mit kezes, sem mit társadós, csak én. Nekem maximum a fizetésemet tudják vonni, mert nincs a nevemen se autó, sem ingatlan. Feleségem nevén van egy autó hitel nélkül valamint a szülei házának egyharmada az ő nevén van. Ehez hozzányúlhat a bank ha feleségemnek nics köze az én hiteleimhez???
2010. márc. 13. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem elsősorban az számít, hogy a hitelt már a házasságon belül vetted fel (a házasság vagyonközösség, így minden kiadás közösnek számít), vagy még előtte.
2010. márc. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha már házasok voltatok mikor felvetted, akkor automatice adóstársnak számít.
2010. márc. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Itt azért kicsit elválik a jog a gyakorlattól.

Ugyanis való igaz, hogy a házasság alatt szerzett "negatív vagyon" is közös vagyon, főleg, ha a háztartás közösen fizeti.

Azonban a bank nem szokott ilyenekbe belemenni, ő az adóstól követel és az adóson hajt végre. Tehát jelen esetben csak a hitelfelvevőt fogja előszedni, így a házastársi vagyon érintetlen marad. Gyakorlatban nem igazán láttam még arra példát, hogy az adóstársként BE NEM VONT házastársra vonatkozóan pert indított volna a bank az egyetemleges kötelezettség megállapítására. [Mert ugye a jogalap törvényi erőnél fogva nem áll be, de jelen van. Azt meg kell állapítani, hogy az a házastárson is végrehajtható legyen, ehhez viszont per szükséges.]

2010. márc. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lakásvásárlási hitelt felvevő kollegáimnál, ha tetszett nekik, ha nem, beírták adóstársnak a házastársat. Tudom, mert én is fel akartam venni a hitelt, csak nem kaptam meg.
2010. márc. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Engem főleg a ház rész érdekel igazán, hiszen az nem közös vagyon, mert feleségem szülei ajándékozták a három gyereküknek (egyikük ugye a feleségem). Ergó az én tartozásom miatt feleségem szüleinek házát elvehetik vagy sem?!?!?! Haszonélvezet feleségem szüleié. Ház egyharmada feleségem tulajdona. Nekem semmi közöm az ő házukhoz. Remélem védve marad a házuk. Hitel nincs a házukon amúgy, tehát tehermentes. Mégegyszer köszönöm.
2010. márc. 14. 22:28
 6/6 sni válasza:
Ezek szerint neked semmi közöd a házhoz, ammennyire meg tudom, a haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál... viszont amíg a fizetésedből 33%-ot tudnak vonni (a tv. szerint ha több tartozás van max 50%), addig máshoz nem nyúlnak! Én így tudom, de nem szentírás...
2013. febr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!