Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamentás' ügyben lakás...

Fundamentás' ügyben lakás eladóként vagyok érintett. Vevőnk ügyintézője állítja, hogy pénteken délután elutalták bankszámlánkra a megállapodás szerinti összeget. Ez ma, hétfőn egész nap sem érkezett meg. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Elmondásuk szerint mivel más bankintézet az utalás célzottja. Lehet egy-két nap csúszás. Szerintem napjaink banki utalási szabályzata szerint ilyen nem lehetséges. Tudtommal négy (banki munka óra) áll erre rendelkezésre. Mi a véleményetek?

2015. szept. 21. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod, egy órás szabály van az InterGiro2 utalásokra 2015. szeptember 7-től.

Ettől függetlenül a vevő ügyintézője teljesen igazat mondhat, amennyiben az utalás államkincstári számláról történt (márpedig a Fundamenta az), ugyanis az államkincstár nem tagja az InterGiro2 rendszernek. Ott normál Giro1-en érkezik a pénz, amely pedig T+1-re ír jóvá a számládon.

A pénteken indított utalás valószínűleg pénteken lett jóváhagyva, majd ma, hétfőn lett az Giro rendszerben rögzítve. Ez azt jelenti, hogy ma éjjel, a Giro-elszámoláskor fog megtörténni a jóváírás, vagyis a bankod reggel esedékes jóváírási ciklusában kerül a számládra a pénz. (Attól függ, melyik banknál van, van ahol már hajnal 1-kor, van ahol reggel 7-kor).

Az biztos, hogy ha pénteken jóváhagyták, hétfőn elindították az utalást, azt holnap meg fogod kapni.


Nem egy kincstári elszámolású számlával dolgozom, amúgy pont hasonló cipőben, csak én más tételt várok, pénteken kaptam meg az utalási értesítést, és kedd hajnalban fogom megkapni a pénzt.

2015. szept. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A 4 órás szabály szept. 7 előtt volt, de minden bankban van egy befogadási idő, ami utána érkezik, az csak másnap könyvelődik. Tehát ha pénteken mondjuk 4 körül adta be, és emiatt pont lecsúszott a pénteki körről, akkor az csak ma indult el.
2015. szept. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!